Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Wtorek 23 kwietnia 2024

Ekologiczny powiat

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
img3844-1474893349

Łączymy kontrasty - natura i przemysł

Kwestia ochrony środowiska należy do jednych z priorytetów, jakie stawia przed sobą powiat bełchatowski. „Łączymy kontrasty – natura i przemysł” to hasło, które przyświeca działaniom władz powiatu, zmierzającym do zmiany wizerunku regionu, kojarzonego przede wszystkim z pobliską kopalnią i elektrownią.

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie organizuje liczne inicjatywy proekologiczne, które mają na celu podnoszenie świadomość ekologiczną mieszkańców i poprawę stanu środowiska naturalnego w powiecie. „Drzewko za makulaturę” czy Powiatowe Obchody Dnia Ziemi to tylko niektóre z ekologicznych przedsięwzięć, które co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu.

Za swoją działalność na rzecz ochrony środowiska powiat bełchatowski otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. tytuł „Lidera Polskiej Ekologii” czy „Mecenasa Polskiej Ekologii”.