Wtorek 19 marca 2024

Zarząd Powiatu w Bełchatowie podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia naboru przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w pracach komisji konkursowych, powoływanych w celu przeprowadzenia otwartych konkursów ofert na wykonanie zadań publicznych w roku 2024.
computer-1185626_1920
W dniu 12 marca 2024 r. Zarząd Powiatu w Bełchatowie podjął uchwały w sprawie ogłoszenia otwartych konkursów ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych organizacjom pozarządowym w 2024 roku w zakresie:
Zarząd Powiatu informuje, że w dniu 7.03.2024 r. wpłynęła do Starostwa Powiatowego w Bełchatowie oferta Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego Jednostki Strzeleckiej 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego z/s w Bełchatowie na realizację zadania publicznego z zakresu podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn.: „Współorganizacja obchodów rocznicy Zbrodni Katyńskiej”.
pexels-fauxels-3182772
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, przy współpracy z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS w Łodzi, zaprasza przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych tj. stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych itp. na spotkanie edukacyjne poświęcone tematyce sporządzania ofert na realizację zdań publicznych w ramach otwartych konkursów ofert. Spotkanie odbędzie się w dniu 5 marca w godzinach 15.00-18.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 96, sala 26.
plakat OPP powiatu bełchatowskiego 1,5 proc
Stawiacie Państwo na rozwój i pomoc społeczności lokalnej?
Jeżeli tak, możecie zrobić to pośrednio, poprzez wsparcie organizacji pożytku publicznego oddając im 1,5 % ze swojego podatku dochodowego.
Od 2023 roku OPP mogą ubiegać się już o 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych!
soccer-488700_1280
W imieniu Centrum OPUS zapraszamy osoby zarządzające klubami sportowymi do udziału w bezpłatnym webinarium ,,Klub sportowy jako przedsiębiorstwo społeczne”.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozpoczęło procedurę podziału środków z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonej na realizację kolejnej edycji "Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024", którego celem jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych.
W związku z tym zachęcamy Państwa do zapoznania się z warunkami Programu i złożenia do Wojewody projektów na realizację przedsięwzięć poprawiających bezpieczeństwo społeczności lokalnej.
Pismo przewodnie z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, szczegóły Programu wraz z formularzem wniosku w załączeniu.

W związku z nowelizacją ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, zgodnie z którą do zadań wojewody należy prowadzenie m.in. listy mieszkań treningowych i wspomaganych prowadzonych przez organizacje pozarządowe, przypominamy o konieczności zgłoszenia wojewodzie faktu prowadzenia takiego mieszkania. Szczegóły w tym zakresie wraz z linkami, z których można skorzystać zgłaszając fakt prowadzenia takiego mieszkania, znajdą Państwo w piśmie z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego - w załączeniu.
Zarząd Powiatu Bełchatowskiego ogłasza konsultacje z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w sprawie projektu Programu współpracy Powiatu Bełchatowskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024. Szczegóły w załącznikach.
Zarząd Powiatu Bełchatowskiego ogłasza konsultacje z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w sprawie projektu Programu współpracy Powiatu Bełchatowskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024. Szczegóły w załącznikach.