Poniedziałek 27 czerwca 2022

główne
Powiat Bełchatowski otrzyma blisko 15 mln złotych z rządowego funduszu „Polski Ład”. Dziś w Bełchatowie gościł wojewoda Tobiasz Bocheński,  który przekazał Dorocie Pędziwiatr, Staroście Bełchatowskiemu symboliczny czek. Promesy odebrali także przedstawiciele innych samorządów. W wydarzeniu uczestniczyli parlamentarzyści naszego regionu.
glowne
Blisko 10 litrów krwi od 21 osób zebrano w Kociszewie podczas obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy, zorganizowanych przez Klub HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów wspólnie z parafią w Kociszewie, PCK w Bełchatowie i Szkołą Podstawową w Kociszewie. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr objęła tę inicjatywę patronatem honorowym.
glowne
Maria Herudzińska, Wojciech Wróblewski i Filip Stempień to laureaci konkursu ekologicznego ph.”Szanujmy owady”, zorganizowanego dla dzieci w Przedszkolu Gminnym w Kurnosie Drugim. Wicestarosta Jacek Bakalarczyk wręczył maluchom nagrody, ufundowane przez starostwo, podczas festynu rodzinnego, inaugurującego wakacje.
24-06-2022

Uwaga ! Upał !

upal-termometr-1625571621
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące upału dla całego województwa łódzkiego.
Ważność: od godz. 12:00 dnia 25.06 do godz. 20:00 dnia 28.06 - prognozuje się upał.
glowne1
Uroczystymi apelami zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wakacje rozpoczęło ponad 2 tysiące uczniów szkół podległych powiatowi.
zdzieszulice1-1645094163
Umowa o przyznaniu samorządowi powiatowemu dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadanie powiatowe pod nazwą „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1913E w miejscowości Zdzieszulice Górne od km 0+000 do km 0+815,00” została dziś (23.06) podpisana w Łodzi pomiędzy Wojewodą Łódzkim, a Starostą Bełchatowskim Dorotą Pędziwiatr, Wicestarostą Jackiem Bakalarczykiem i Magdaleną Lipską Skarbnikiem Powiatu.
główne
W Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu odbyła się dzisiaj XLVII Sesja Rady Powiatu. Do jednych z najważniejszych tematów sesji należało: przedstawienie raportu o stanie powiatu, udzielenie wotum zaufania, a także udzielenie absolutoriom zarządowi.
janow glowne
Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu poruszono temat remontu drogi Nowy Janów- Kluki. Droga jest w złym stanie technicznym, dlatego podjęto decyzje o remoncie, na który przekazane zostaną blisko 2 mln zł.

piknik stow
Organizacja Pikniku Stowarzyszeń planowana jest w tym roku 10 września. Do inicjatywy Starosty Bełchatowskiego dołączyć mogą organizacje pozarządowe, działające na terenie powiatu bełchatowskiego. Warto z tej propozycji skorzystać. Udział w pikniku daje możliwość zaprezentowania mieszkańcom swojej działalności, spotkania się z innymi działaczami i spędzenia czasu w radosnej atmosferze.
burza
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB wydał ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia dla całego województwa łódzkiego przez burzami z gradem.