Piątek 21 stycznia 2022

główne
Akcja Zima na terenie powiatu trwa. Drogowcy od końca listopada roku ubiegłego przejechali ponad 8 tys. kilometrów i zużyli ponad 660 ton mieszanki piasku i soli. W ostatnim czasie Powiatowy Zarząd Dróg wzbogacił się o nowy sprzęt, który z pewnością usprawni prace jednostki.
glowne2
15 stycznia odbyła się XIII Edycja Noworocznego Biegu inoTEM, organizowanego przez 12 Drużynę Harcerską „TEM” z Hufca ZHP Reduta, pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
Dotychczas do ARiMR trafiły prawie 4 tysiące sprawozdań z wydatków poniesionych na działalność statutową w 2021 roku przez koła gospodyń wiejskich. Na rozliczenie otrzymanych środków jest czas tylko do 31 stycznia 2022 roku.
starostwo gl
Od dzisiaj, 19 stycznia, organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swoich przedstawicieli do pracy w komisjach konkursowych, które będą oceniać oferty zadań publicznych, realizowanych w bieżącym roku i dotowanych z budżetu powiatu. Mają na to czas do 31 stycznia.
kasa
31 października 2021 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, która nałożyła na organizacje pozarządowe (z wyjątkiem stowarzyszeń zwykłych) obowiązek zgłaszania beneficjentów rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. Ponieważ obowiązek sprawia kłopot organizacjom, podpowiadamy, że w czwartek można wziąć udział w webinarze na temat, jak, gdzie i kiedy zgłaszać beneficjentów rzeczywistych NGO?
16-01-2022

Uwaga ! Silny wiatr

wichura1-1507204985-1634792737
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia dla województwa łódzkiego - silny wiatr.  Od godz. 00:00 dnia 17.01.2022 do godz. 18:00 dnia 17.01.202  prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiatr północno-zachodni i zachodni. Najsilniejsze porywy wystąpią nad ranem i w pierwszej części dnia.
Prawdopodobieństwo: 90%
llll
Studniówka to niezwykle ważna tradycja w kalendarzu szkoły średniej. To radosne wydarzenie przypomina, że za 100 dni pierwszy ważny krok w dorosłość. Bal uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego, który odbył się dzisiaj wieczorem w jednej z bełchatowskich restauracji, zainaugurował „studniówkowy sezon” w szkołach podległych powiatowi. Uroczystość rozpoczęła się oczywiście tradycyjnym polonezem.
pup glowne
Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie ogłasza terminy naboru wniosków w 2022 roku na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu finansowane ze środków Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego.
główne
Początki budowy bełchatowskich gigantów w minionym stuleciu, industrialne krajobrazy czy przemysłowe urządzenia na dokumentalnych i artystycznych zdjęciach - to wszystko można obejrzeć na wystawie fotograficznej „PGE GiEK wczoraj i dziś”, otwartej w galerii „Na piętrze” w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Gośćmi wernisażu, podczas jego otwarcia, byli przedstawiciele kierownictwa spółki oraz władze samorządowe gmin i powiatu. Powiat Bełchatowski reprezentowali Starosta Dorota Pędziwiatr, Wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Członek Zarządu Marek Jasiński.
główne
Po raz pierwszy w tym roku spotkała się Powiatowa Rada Rynku Pracy. W czasie spotkania uczestnicy rozmawiali m.in. o propozycjach podziału środków Funduszu Pracy na aktywizacje lokalnego rynku pracy na rok 2022, a także omówili poddział środków na finansowanie zadań fakultatywnych na rok obecny.