Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Wtorek 06 czerwca 2023

Aktualności

glowne2
Tłumy mieszkańców bawiły się na Powiatowym Pikniku Rodzinnym w sobotę, 3 czerwca, na terenach zielonych Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Na powitanie Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski, pomysłodawca i gospodarz wydarzenia, życzyła uczestnikom dobrej i wspólnej zabawy, korzystania z wielu atrakcji adresowanych do dzieci i dorosłych. Jedną z nich był poczęstunek swojskim jedzeniem, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich. KGW brały jednocześnie udział w konkursie kulinarnym „Bitwa regionów”.
20230601_094719
W Hotelu Wodnik na Słoku trwa trzydniowa Konferencja Naukowo – Techniczna „Rola jednostek konwencjonalnych w dobie ewolucji sektora energetycznego” pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr. Starostę na konferencji reprezentował Członek Zarządu Marek Jasiński. Organizatorem jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich.
glowne
Ponad siedemdziesiąt zdjęć najpiękniejszych przyrodniczo miejsc w powiecie wpłynęło na konkurs fotograficzny, a trzynaście plakatów o ekologicznej treści zgłoszono do konkursu plastycznego. Konkursy zorganizowane przez Starostę Bełchatowskiego Dorotę Pędziwiatr adresowane były do dzieci i młodzieży szkolnej oraz placówek szkolno-wychowawczych. Laureaci odbiorą swoje nagrody podczas sobotniego (3 czerwca) Powiatowego Pikniku Rodzinnego.
20230529_124606 (Copy)
W Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie odbył się finał konkursu "Bezpieczna elektryczność", w którym wystartowało ponad stu uczniów szkół ponadpodstawowych z trzech powiatów.
20230529_100509 (Copy)
W poniedziałek, 29 maja, odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Bełchatowie, któremu przewodniczyła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Zebrani wysłuchali sprawozdania z „Akcji Zima 2022/2023”, informacji na temat realizowanych zadań ze strony służb mundurowych – policji i straży pożarnej, informacji o jakości wody do spożycia oraz oceny stanu lasów na terenie powiatu bełchatowskiego pod względem zabezpieczenia przeciwpożarowego.
glowne
W idei samorządności najważniejszą wartością jest wspólnota ludzi, których łączy nie tylko ten sam teren zamieszkania, ale przede wszystkim poczucie odpowiedzialności za rozwój tego miejsca i dobro jego mieszkańców – powiedziała podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski. Uroczystość odbyła się dziś w Miejskim Centrum Kultury, zorganizowana przez bełchatowskie starostwo i urząd miasta.
glowneaaa
Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) działająca przy Komisji Europejskiej we współpracy z Europolem organizują kampanię pn. „V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów”, która odbędzie się w ponad 20 państwach UE, w tym także w naszym kraju. Celem inicjatywy jest wzrost świadomości społecznej na temat możliwości zabezpieczenia nieruchomości, zwłaszcza domów i mieszkań przed włamaniami. Główne wydarzenia organizowane w ramach kampanii zaplanowane są na dzień 21 czerwca, ale w praktyce inicjatywa potrwa przez okres wakacyjny.
glowne raport
"Raport o stanie Powiatu Bełchatowskiego za rok 2022" jest już opublikowany na witrynie internetowej bełchatowskiego starostwa (załącznik do niniejszej informacji). Po zapoznaniu się z dokumentem można wziąć udział w debacie na jego temat, która odbędzie się na czerwcowej sesji Rady Powiatu w Bełchatowie. Planowana data - 21 czerwca.
glowne
Wyjątkowi goście, wyjątkowe prezenty i wyjątkowy dzień, czyli wizyta w starostwie delegacji z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej. Podopieczni WTZ przekazali na ręce wicestarosty Jacka Bakalarczyka i Marka Jasińskiego, członka zarządu powiatu, życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego dla wszystkich pracowników starostwa oraz radnych. Dołączyli do nich ręcznie wykonane odlewy z gipsu oraz okolicznościowe kartki.