Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 22 maja 2024

Aktualności

Z inicjatywy pięciu młodych fryzjerek z Bełchatowa już w najbliższy poniedziałek, 20 maja, rusza akcja pomocy osobom chorym onkologicznie „Twój włos, mój uśmiech”, którą patronatem objął Starosta Bełchatowski Jacek Zatorski.
Ósmoklasistom przypominamy, że tylko do 21 maja, do godz. 12, mogą złożyć wniosek o przyjęcie do wybranej szkoły ponadpodstawowej.
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Bełchatowie prowadzi nabór 📝 na stanowisko inspektora nadzoru budowlanego oraz referenta ds. inspekcyjno-kontrolnych. Szczegółowe informacje dostępne w załącznikach.
W okresie wakacyjnym KRUS organizuje bezpłatne, 21-dniowe turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Dzieci z województwa łódzkiego mogą wyjechać do Centrów Rehabilitacji Rolników w: Szklarskiej Porębie, Jedlcu i Świnoujściu. Termin zgłoszeń mija 29 maja. Szczegółowe informacje dostępne na plakacie poniżej.
sesja 13 majha-5529
Podczas dzisiejszej, II sesji Rady Powiatu w Bełchatowie, radni przyjęli uchwały ustalające składy osobowe stałych komisji: Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Komisji Rewizyjnej, Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego, Komisji Gospodarki Rolnej i Ochrony Środowiska, Komisji Infrastruktury i Porządku Publicznego, Komisji Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.
10 lat Nitki-0267-40
Kolorowo i wesoło było na Charytatywnym Pikniku Rodzinnym z okazji 10. urodzin Fundacji Rozwoju „Nitka”, na którym byliśmy z promocyjnym stoiskiem Powiatu pełnym atrakcji zarówno dla małych, jak i dorosłych mieszkańców.
1 (5)
Dzisiaj wielki dzień strażaków – na placu Komendy Powiatowej PSP w Bełchatowie świętowali zarówno zawodowi funkcjonariusze, jak i druhowie ochotnicy. W sobotę, 11 maja, odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka, podczas których wręczono odznaki i medale „Zasłużony dla Pożarnictwa” oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.


Komisje stałe VII kadencji Rady Powiatu w Bełchatowie:

Komisja Rewizyjna
Sławomir Malinowski (przewodniczący)
Jacek Bakalarczyk
Krzysztof Jewgiejuk
Wiesław Moszyński
Waldemar Wyczachowski
 
Komisja Budżetu i Rozwoju Gospodarczego
Włodzimierz Kula (przewodniczący)
Marek Chrzanowski
Joanna Guc
Radosław Herudziński
Anna Kamieniak 
Ireneusz Kępa
 
Komisja Infrastruktury i Porządku Publicznego
Wiesław Moszyński (przewodniczący)
Łukasz Bartosik
Marek Jasiński
Maciej Karbowniczak
Sławomir Malinowski
Łukasz Pietras
Jacek Zatorski
 
Komisja Edukacji, Kultury i Sportu
Joanna Guc (przewodnicząca)
Jarosław Cieślak
Agnieszka First
Anna Kamieniak
Ireneusz Kępa
Włodzimierz Kula
Dorota Pędziwiatr
 
Komisja Gospodarki Rolnej i Ochrony Środowiska
Bogdan Stolarczyk (przewodniczący)
Jacek Bakalarczyk
Łukasz Bartosik
Jarosław Janaszewski
Jolanta Pawlikowska
Jacek Zatorski
 
Komisja Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej
Karolina Pawełoszek (przewodnicząca)
Jarosław Janaszewski
Marek Jasiński
Jolanta Pawlikowska
Waldemar Wyczachowski
 
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Krzysztof Jewgiejuk (przewodniczący)
Wiesław Moszyński
Bogdan Stolarczyk
trenuj z wojskiem V
W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w projekcie „Trenuj z wojskiem 5”. W poprzednich czterech edycjach oraz jednej edycji specjalnej projektu, w szkoleniach wzięło już udział łącznie ponad 23 tysiące Polaków. 
Zdrowe Łódzkie na plus-01
Powiat Bełchatowski 30.04.2024 podpisał umowę z Województwem Łódzkim o pomocy finansowej na kwotę 40.000 zł na realizacje zadania pn.:"Zdrowe Łódzkie na plus".