Czwartek 24 czerwca 2021

główne
W czwartek 24 czerwca wicemarszałek Województwa  łódzkiego Zbigniew Zięba spotkał się z samorządowcami w ramach cyku spotkań „Porozmawiajmy w Łódzkiem”. Spotkanie odbyło się w budynku SOSW w Bełchatowie.
glowne1
Ponad dwadzieścia osób, reprezentujących urzędy gmin oraz straż pożarną i policję, uczestniczyło w szkoleniu na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni, które mogą być niebezpieczne dla sieci i systemów teleinformatycznych w urzędach i instytucjach. Przedsięwzięcie zorganizowało bełchatowskie starostwo.
główne
Najważniejszą decyzją podjętą przez radnych w trakcie XXXIV Sesji Rady Powiatu było udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu za wykonanie budżetu w roku 2020 . W obradach wzięło udział 20 radnych.
22-06-2021

Zagrzmi i powieje

burza
Meteorolodzy ostrzegają o możliwości wystąpienia dziś burz z porywistym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu i gradu. Alarm dotyczy województwa łódzkiego i potrwa od godz. 12 do północy.

główne
XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - Łódzkie 2021 to jedno z największych wydarzeń sportowych młodych sportowców. Gospodarzem wydarzenia jest województwo łódzkie, a otwarcie olimpiady odbyło się dzisiaj w Hali Energia w Bełchatowie. Gośćmi dzisiejszej ceremonii otwarcia był m.in. Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Zięba, powiat reprezentowała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk. W Bełchatowie przez trzy dni o miano najlepszej drużyny w piłce siatkowej mężczyzn  będą walczyć reprezentacje 16 województw.
główne
W siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie odbyło się spotkanie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Poruszone tematy dotyczyły m.in. propozycji zmian podziału środków Funduszu Pracy na realizowane w 2021 r. programy na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz informacja na temat dotychczasowego wykonania.
21-06-2021

Kolejna akcja HDK

główne
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Elektrowni Bełchatów, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Kociszewie i tamtejsza Parafia Św. Teodora  zorganizowali  akcję krwiodawstwa i podsumowanie konkursu plastycznego pn.: "Zostań Bohaterem - oddaj krew".
główne
Uroczystości Dnia Patrona Miasta, św. Jana Pawła II odbyły się dziś w parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Księża, poczty sztandarowe, samorządowcy, przedstawiciele firm, instytucji, stowarzyszeń złożyli kwiaty przy pomniku Jana Pawła II. Powiat reprezentowała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i członek zarządu Marek Jasiński.
5
Ocena sprawozdania finansowego z wykonania budżetu powiatu za rok 2020, głosowanie nad votum zaufania dla Zarządu Powiatu w Bełchatowie oraz debata nad „Raportem o stanie powiatu bełchatowskiego za rok 2020” zaplanowane są na najbliższą sesję Rady Powiatu w Bełchatowie w środę, 23 czerwca. Mieszkańcy, którzy chcieliby zabrać głos w debacie, powinni złożyć pisemne zgłoszenie do Przewodniczącego Rady Powiatu, poparte podpisami co najmniej 300 osób. Mają na to czas do 22 czerwca.
główne
W Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Bełchatowie podsumowano udział w unijnym projekcie, który skierowany był do uczniów niepełnosprawnych. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, rodzice i podopieczni placówki. W podsumowaniu projektu wzięli także udział Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Wioletta Stawska -Kamieniak- koordynator Zespołu ds. Strategii i rozwoju Powiatu.