Piątek 03 lutego 2023

Aktualności

woda
Dobra wiadomość dla mieszkańców korzystających z wodociągu w Parzniewicach. Bełchatowski Sanepid po zbadaniu próbek w sieciach: Łękawa 9, Rząsawa „Wawrzek”, Zdzieszulice Dolne, nie stwierdził zanieczyszczenia mikrobiologicznego. Jak czytamy w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie z dnia 2 lutego, woda jest już przydatna do spożycia.
budynek glowny gl
31 stycznia został uchwalony nowy Regulamin Organizacyjny Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Zgodnie z jego postanowieniami zmieniły się godziny urzędowania Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Zmiana dotyczy wtorków. W ten dzień tygodnia urząd będzie czynny do godziny 17.00. Również kasa będzie otwarta do godz.17.00.
DecoPic_20230130_132041 (Copy)
W II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie odbył się XV Powiatowy Konkurs Geograficzny "Mapa bez tajemnic" pod patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.
kran
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie wydał ostrzeżenie dla mieszkańców ponad trzydziestu miejscowości, którzy korzystają z wody z wodociągu Parzniewice. W pobranych próbkach stwierdzono przekroczenia ogólnej liczby mikroorganizmów. Wodę do spożycia, jak też do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób z obniżoną odpornością koniecznie trzeba przegotowywać.
plecy gl
Mieszkańcy Łódzkiego w wieku 50 - 65 lat lub od 40 do 49 lat (jeśli u najbliższych krewnych rozpoznano nowotwór jelita grubego), mogą skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego. Nie jest potrzebne skierowanie. Wystarczy, że osoba jest w grupie wiekowej, która kwalifikuje się do wykonania przesiewowej kolonoskopii i zgłosi się do placówki realizującej program. Najbliższą dla mieszkańców naszego powiatu lecznicą, realizującą te badania w ramach programu NFZ, jest Szpital Powiatowy w Radomsku.
org gl
O sumę blisko 150 tysięcy złotych mogą „powalczyć” organizacja pozarządowe, które w bieżącym roku podejmą się realizacji działań na rzecz różnych grup mieszkańców powiatu. Konkurs ofert wystartował. Dokumenty należy wygenerować za pomocą platformy WITKAC lub wydrukowane z tego systemu w wersji papierowej złożyć w starostwie do 15 lutego. Obszarami, w których inicjatywy mogą zostać dotowane są sport, upowszechnianie tradycji narodowych, kultura i sztuka, promocja zdrowia i pomoc społeczna.
os glowne
Do pracy na stanowisku ds. gospodarki odpadami, ochrony powietrza, ochrony przed hałasem, wibracjami i promieniowaniem w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w bełchatowskim starostwie poszukiwana jest osoba z wykształceniem wyższym (m.in. ochrona środowiska, gospodarka odpadami, inżynieria środowiskowa, administracja), ze znajomością ustaw z zakresu prawa ochrony środowiska, odpadów i zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego oraz kodeksu postępowania administracyjnego. Termin składania aplikacji upływa 30 stycznia.
89e936ab1af480cb8fbeb534c0a342d0_XL
W związku z rozprzestrzenianiem się wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bełchatowie przypomina o konieczności przestrzegania zasad bioasekuracji, by zminimalizować ryzyko wystąpienia HPAI na terenie powiatu bełchatowskiego.
glowne
Od wtorku, 24 stycznia, w Bełchatowie  można wyrobić paszport. W poniedziałek, podczas briefingu prasowego, tę wspaniałą dla mieszkańców wiadomość przekazał Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk i Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Terenowy Punkt Paszportowy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Bełchatowie mieści się w budynku przy ulicy Czaplinieckiej 96, gdzie funkcjonuje także Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Będzie obsługiwał mieszkańców od poniedziałku do piątku w godz.8.00-15.00, a we wtorki w godz.9.30-16.30.
paszport gl
Otwarcie terenowego punktu paszportowego w Bełchatowie zaplanowano we wtorek, 24 stycznia br. Dzień wcześniej odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Wojewody Łódzkiego i Starosty Bełchatowskiego. - Wyczekiwaliśmy na tę dobrą informację od kilku miesięcy, a szczególnie w ostatnich tygodniach, w których służby wojewódzkie przygotowywały infrastrukturę techniczną – mówi starosta Dorota Pędziwiatr. - Wiem, że mieszkańcy także interesowali się terminem uruchomienia punktu, którego otwarcie w Bełchatowie będzie dla wszystkich dużym ułatwieniem oraz oszczędnością czasu i pieniędzy.