Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Czwartek 30 listopada 2023

Aktualności

Mamy dobra wiadomość – w przyszłym roku mieszkańcy naszego powiatu także będą mogli korzystać z bezpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego. Uchwała Zarządu Powiatu w tej sprawie dostępna w załączniku.
Wrocław_DZIKA_AFRYKA_9_12_page-0001  10
Święta tuż tuż... W wyjątkowej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia powiatowa spółka PKS zaprasza na wycieczkę na Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu.
Zbliżają się zimowe ferie, a PKS ma dla Was wyjątkową propozycję! Szczegóły na plakacie.
_MG_0206-4
Młodzież z bełchatowskich szkół prowadzonych przez Powiat miała okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach zorganizowanych w ramach projektu Bełchatów 5.0. Aktywizacja potencjału społecznego na rzecz transformacji regionu. Celem tego typu warsztatów jest zaangażowanie młodzieży w tworzenie wizji na własne wydarzenie powiązane z tematyką zmian klimatycznych, z którym będą się utożsamiali.
IMG_2880
30 drużyn wzięło udział w XIII Ogólnopolskim Turnieju Curlingowym o Puchar Starosty Bełchatowskiego Bełchatów OPEN 2023. Turniej, który otworzyli m.in. Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, Członek Zarządu Marek Jasiński i Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie, Mirosław Mielus wzbudził mnóstwo sportowych emocji.
sesja listopad-111556-1
Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Bełchatowie radni podjęli m.in. uchwałę w sprawie Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2024 rok, uchwałę aktualizującą wykaz przystanków komunikacyjnych oraz uchwałę w sprawie nowych stawek opłat za usunięcie pojazdów z dróg i ich parkowanie na parkingu strzeżonym, a także uchwały w sprawie powierzenia Miastu Bełchatów wykonania zadań w zakresie zarządzania drogami powiatowymi na przebudowę ul. Zamoście, czyli drogi powiatowej nr 1936E oraz na wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę ul. Cegielnianej na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Czaplinieckiej. Końcówkę sesji zdominowała dyskusja dotycząca transformacji naszego regionu wokół pisma Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr do MAP.
konkurs recytatorski mickiewicz-1858-28
Pod Patronatem Starosty Bełchatowskiego odbył się dzisiaj 27 listopada w III Liceum Ogólnokształcącym, XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. Od lat konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem, a w tym roku udział wzięło w nim 28 uczniów ze szkól podstawowych (klasy 7-8) i 14 uczniów szkół ponadpodstawowych.
sesja październik-111427-2
We wtorek, 28 listopada, odbędzie się LXIII Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. Radni obradować będą nad rozpatrzeniem uchwały w sprawie uchwalenia Programu współpracy Powiatu Bełchatowskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024, rozpatrzeniem projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu powiatu na rok 2023, rozpatrzeniem projektu uchwały w sprawie ustalenia obowiązujących na terenie powiatu bełchatowskiego w 2024 roku stawek opłat za usunięcie pojazdów z dróg i ich parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdów.
IMG_3176
Wystartował sezon 2023/2024 na lodowisku powiatowym w hali namiotowej PCS przy ul. Czaplinieckiej 96 w Bełchatowie Wszystkich amatorów jazdy na łyżwach zapraszamy w godzinach 07:30 – 21:30.
IMG_2389
„VII Olimpiada w konkurencjach nieolimpijskich” odbyła się 24 listopada w sali gimnastycznej ZSP w Szczercowie. To wyjątkowe w naszym powiecie wydarzenie otworzyli Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, Wójt Szczercowa Krzysztof Kamieniak i Andrzej Klimas – Prezes Stowarzyszenia Kuźnia Życzliwości, które jest organizatorem Olimpiady, a niewątpliwymi jej bohaterami było ponad 120 uczestników z różnymi niepełnosprawnościami.