Niedziela 19 września 2021

DSC_0014
Wydarzenie pod hasłem Motoserce Bełchatów odbyło się na placu Narutowicza w Bełchatowie. Motoserce to Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Patronat nad imprezą objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
główne taras
Przed nami wielki finał i uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy balkon i taras Powiatu Bełchatowskiego” zorganizowany przez Starostę Bełchatowskiego Dorotę Pędziwiatr i bełchatowski market Leroy Merlin. Zwycięzców poznamy 23 września o godz. 17.00 na parkingu przed marketem Leroy Merlin. Liczymy na obecność wszystkich uczestników.
asdsasd
Grant na start - dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób powyżej 30 roku życia. „Grant na start” jest skierowany do 120 uczestników z obszaru województwa łódzkiego, tj. osób fizycznych, zamierzających prowadzić działalność gospodarczą przez co najmniej 12 miesięcy na terenie województwa łódzkiego (z wyłączeniem osób, które posiadały wpis do CEiDG, były zarejestrowane jako przedsiębiorca w KRS lub prowadziły działalność gospodarczą na podstawie odrębnych przepisów w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu).
Wystawa aut amerykańskich, zawody dla siłaczy, pokaz ratownictwa medycznego i wiele innych atrakcji dla dzieci, młodzieży i całych rodzin towarzyszyć będą w najbliższą sobotę kolejnej, XIII edycji akcji charytatywnej „Motoserce”. Jej zasadniczym celem jest zbiórka krwi. Organizują ją motocykliści, zrzeszeni przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Zapraszamy na Plac Narutowicza w Bełchatowie o godz. 10 w imieniu organizatorów i starosty Doroty Pędziwiatr, patrona honorowego tego wydarzenia.
sport gl
W imieniu Centrum OPUS zapraszamy we wtorek, 21 września w godz. 16.00-18.30 na Forum Sportowe Województwa Łódzkiego, pierwsze z cyklu spotkań dla osób działających w sporcie w województwie łódzkim. Zapraszamy prezesów klubów sportowych, trenerów, działaczy sportowych, urzędników wydziałów sportu, radnych miast, gmin, powiatów.
główne
W miniony weekend na  boisku w Kolonia Podwody odbyły się gminne zawody eliminacyjne sportowo-pożarnicze dla Drużyn Pożarniczych wg. Regulaminu CTiF. W zawodach wystartowało 17 drużyn. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. Rozgrywane zawody sportowo – pożarnicze były okazją do sprawdzenia umiejętności, przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków i ich drużyn. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr. W  wydarzeniu uczestniczył i nagrody wręczył Wicestarosta  Jacek Bakalarczyk.
główne
Weekend w Gminie Zelów upłynął pod znakiem promowania ekologii i edukacji ekologicznej. Pikniki na których propagowano zdrowy styl życia zorganizowały Ochotnicze Straże Pożarne w Zelowie i Bocianisze. W wydarzeniach powiat reprezentowała Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa Justyna Cyran-Gaik.
glowne
Objazda, wieś w naszym partnerskim powiecie słupskim, była 11 września miejscem powiatowego święta plonów. Pozdrowienia od mieszkańców powiatu bełchatowskiego dla rolników słupskich przekazał Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie.
główne
XXI Regionalny "Marsz na orientację" został zorganizowany w rocznicę walk obronnych reduty "Góry Borowskie 2021" . Organizatorem, jak co roku było Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "ERSKA", przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Bełchatowie, Delfin Anną Pudlak oraz Sekcją Strzelectwa Sportowego "Iglica" Bełchatów. W wydarzeniu uczestniczyła Starosta Powiatu Bełchatowskiego Dorota Pędziwiatr i Wicestarosta Jacek Bakalarczyk.
XXI Regionalny "Marsz na orientację" odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Doroty Pędziwiatr.
główne
W obecności Bogdana Święczkowskiego – I Zastępcy Prokuratora Generalnego Prokuratora Krajowego oficjalnie została otwarta siedziba prokuratury rejonowej w Bełchatowie. Gościem uroczystości była także Dorota Pędziwiatr Starosta Powiatu Bełchatowskiego.