Czwartek 06 paździenika 2022

monia glowne
Z ogromnym smutkiem powzięliśmy informację o śmierci Moniki Michel, Koordynatora Zespołu ds. Promocji w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie, która pełniła tę funkcję od grudnia 2016 roku. Nasza droga Koleżanka, przeżywszy zaledwie 44 lata, przegrała walkę z chorobą nowotworową. Wyrazy kondolencji dla Rodziny i Bliskich Moniki przesyłają Starosta Bełchatowski z Zarządem Powiatu w Bełchatowie, radni Rady Powiatu w Bełchatowie, kierownictwo i pracownicy Starostwa Powiatowego, pracownicy lokalnych urzędów i instytucji, setki znajomych, w tym również z regionów partnerskich powiatu.
glowne m
Laureaci konkursu na „Najpiękniejszy taras, balkon i przestrzeń osiedlowa powiatu bełchatowskiego” odebrali dziś swoje nagrody, którymi są vouchery na zakupy u partnera przedsięwzięcia, którym jest market Brico Marche w Bełchatowie. Pula opiewa łącznie na 8000 złotych. Symboliczne czeki wręczyli Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Mateusz Drzewosz, kierownik marketu Brico Marche.
glowne1
Komisja Bezpieczeństwa i Porządku pod przewodnictwem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr zajęła się na dzisiejszym posiedzeniu m.in. informacją o działaniach dla młodzieży związanych z profilaktyką stosowania używek i środków psychoaktywnych. Omówiona została także sytuacja bezpieczeństwa epidemicznego w Domach Pomocy Społecznej w Bełchatowie i Zabłotach.
gl2
Tytułowe motto towarzyszyło wyjątkowej, ogólnopolskiej akcji dedykowanej kobietom chorują cym na nowotwory. Przedsięwzięcie miało także bełchatowską odsłonę z udziałem około czterdziestu pań, mieszkanek powiatu. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr patronowała tej inicjatywie. Kobiety ubrane tylko w białe koszule zagrały rolę fotomodelek w sesji fotograficznej 21 maja br. Jej efektem jest wystawa zdjęć w Gigantach Mocy oraz kalendarz ścienny na rok 2023.
glowne
Rada Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa zorganizowała w Bełchatowie Wojewódzkie Święto Budowlanych pod patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr. Była to okazja do podziękowań, branżowych nagród i medali, a także podkreślenia odpowiedzialności i trudów pracy budowlańców, które czynią z ich profesji zawód zufania społeczngo. W uroczystości uczestniczyli wicestarosta bełchatowski Jacek Bakalarczyk i Marek Jasiński, członek zarządu powiatu
glowne2
Powiat Bełchatowski zajął czwarte miejsce pośród ponad dwudziestu powiatów z województwa łódzkiego w podsumowaniu współzawodnictwa sportowego uczniów w roku szkolnym 2021/22. Puchar dla Powiatu Bełchatowskiego odebrał wicestarosta Jacek Bakalarczyk w Uniejowie podczas uroczystości podsumowującej rywalizację.
IMG_4631
Na terenie Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie, odbyły się XXII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce. W zawodach wystartowało ponad 200 funkcjonariuszy reprezentujących 22 komendy powiatowe i miejskie PSP województwa łódzkiego.
28-09-2022

Radni obradowali

główne
Ocena stanu bezpieczeństwa sanitarnego powiatu bełchatowskiego i informacja o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Bełchatowskiego za I półrocze 2022 roku to jedne z głównym teamów dzisiejszej sesji Rady Powiatu.
IMG_4363
760 metrów bieżących drogi na odc. Nowy Janów – Kluki zyskało nową nawierzchnię. Jak wygląda obecnie stan tej drogi sprawdzał wicestarosta Jacek Bakalarczyk, wraz z Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg i przedstawiciele firmy wykonującej inwestycje.
glowne
Konkurs na najpiękniejszy taras, balkon i przestrzeń osiedlową w powiecie bełchatowskim zakończony. Komisja konkursowa, której przewodniczyła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, wybrała miejsca, które zasłużyły na tytuł „najpiękniejsze” w tegorocznej edycji konkursu. Do bełchatowskiego starostwa wpłynęło prawie pięćdziesiąt zgłoszeń. Laureaci otrzymają w nagrodę vouchery na zakupy u partnera przedsięwzięcia, którym jest market Brico Marche w Bełchatowie. Pula opiewa łącznie na 8000 złotych.