• Od 1 kwietnia obowiązują nowe rachunki bankowe dla opłat związanych z zadaniami wykonywanymi przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz jego jednostki organizacyjne. ∗
Czwartek 15 kwietnia 2021

Aktualności

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Bełchatowie informuje o aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się ptasiej grypy. W gospodarstwie położonym w Gminie Drużbice przeprowadzono dochodzenie epizodyczne oraz pobrano próbki do badań w kierunku HPAI od kilkunastu sztuk kur niosek. W dniu wczorajszym z Państwowego Instytutu Weterynaryjno - Badawczego w Puławach wpłynęły wyniki, które potwierdziły, iż w dostarczonym materiale stwierdzono obecność wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N8. Kury przed padnięciem były osowiałe, wcześniej przestały jeść i pić. Dodatkowym objawem było zasinienia dzwonków i grzebieni a tuż przed padnięciem wystąpiła u nich zauważalna nerwowość.
glowne
Dzień Świadomości Autyzmu, zorganizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bełchatowie, zaznaczył się symbolicznym wypuszczeniem niebieskich balonów, jako znak solidarności z osobami autystycznymi. Do placówki po raz pierwszy trafiło dziecko z takim zaburzeniem w 2008 roku. Obecnie jest to grupa siedemnastu uczniów. Na obchody Dnia Autyzmu kilka szkół przesłało do SOSW plakaty, które przekazują informacje o zaburzeniu, ale także uczą tolerancji i akceptacji.
strzykawki
W dniu dzisiejszym podczas spotkania online, zorganizowanego przez Wojewodę Łódzkiego i Dyrektora Łódzkiego Oddziału NFZ ze starostami powiatów województwa łódzkiego, przekazane zostały informacje dotyczące pozytywnego zweryfikowania przez NFZ i dodania do systemu szczepień Centrum e-Zdrowia punktów szczepień. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr zaproponowała cztery takie miejsca na terenie powiatu bełchatowskiego.
katyn glowne
13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Jego celem jest oddanie hołdu polskim jeńcom wojennym i więźniom zgładzonym przez NKWD wiosną 1940 r. Mieszkańcy naszego powiatu upamiętnią ich w najbliższą niedzielę, 18 kwietnia, w Parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. św. Faustyny Kowalskiej w Bełchatowie. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr złoży kwiaty pod tablicą pamiątkową w świątyni, a bełchatowscy „Strzelcy” wystawią wartę honorową.
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej w Bełchatowie zaprasza uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z powiatu bełchatowskiego do udziału w konkursie "Sekrety ZDALNYCH". Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski, Prezydent Miasta Bełchatowa i Wójt Gminy Bełchatów.  Wysyłanie  swych zgłoszeń zostało przedłużone do 19 kwietnia.
cropped-glowa-i-stopa-nowe-0104-1
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej przy Centrum OPUS zaprasza przedstawicieli JST, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i mieszkańców na spotkanie informacyjno-edukacyjne pn. „Spis powszechny’21: wszystko, co chcecie wiedzieć, ale nie wiecie, jak zapytać”, które odbędzie się 15 kwietnia w godz.15.30 -17.00. (online, na platformie ZOOM).
mikrogranty glowne
Kultura i sztuka, polityka społeczna, sport, turystyka, ochrona środowiska, rozwój przedsiębiorczości oraz ochrona i promocja zdrowia to tylko niektóre obszary wsparcia zawarte w Wojewódzkim Programie Mikrograntów na rzecz walki z COVID-19. Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił nabór ofert w ramach tegorocznej edycji programu. Na jego realizację przeznaczono w tym roku pół miliona złotych. Kwota wnioskowanej dotacji nie może być mniejsza niż 2 tys. zł i większa niż 6 tys. zł.
autyzm-glowne-1523015312
Dzień Autyzmu organizuje 14 kwietnia Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie. Placówka przygotowuje kampanię informacyjną w Internecie oraz symboliczne elementy, jak udekorowanie szkoły czy wypuszczenie niebieskich balonów na znak solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm.
1procent-plakat główne
Stawiacie Państwo na rozwój i pomoc społeczności lokalnej? Jeżeli tak, możecie zrobić to pośrednio, poprzez wsparcie organizacji pożytku publicznego oddając im 1% ze swojego podatku dochodowego.
dostawy gl
Rusza pierwszy nabór wniosków o wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw w ramach działania "Współpraca". Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020. Dokumenty można składać do 12 maja 2021 r. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.