Środa 16 stycznia 2019

Aktualności

Obchody jubileuszu 70-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie były doniosłym wydarzeniem dla społeczności Bełchatowa, bowiem od czasu powstania aż do dziś placówka ta jest ważnym ośrodkiem kształcenia i wychowania.
Po raz dwunasty w historii samorządu powiatowego starosta bełchatowski ogłasza konkurs dla przedsiębiorców „Firma na medal”. Kandydaci do tytułu zgłaszają się sami. Mają na to czas do 15 lutego 2019 r. W kolejnej edycji konkursu pojawia się nowa kategoria. Jest nią „lokalna firma rodzinna”.
Nagrody pieniężne, zwane Nagrodami Starosty Bełchatowskiego, dla artystów, sportowców i trenerów, w sumie ponad 35 tysięcy złotych przyznał Zarząd Powiatu w Bełchatowie trzydziestu mieszkańcom powiatu, którzy w mijającym roku osiągnęli spektakularne sukcesy w swoich dziedzinach. W piątek, 14 grudnia, odbyła się uroczystość podsumowująca rok kulturalny i sportowy w powiecie z udziałem laureatów ww. nagród.
O współpracy w nowej kadencji między samorządem powiatowym a gminami rozmawiali w starostwie przedstawiciele władz powiatu z włodarzami gmin. W spotkaniu uczestniczyli również poseł Dariusz Kubiak i Sławomir Malinowski, przewodniczący Rady Powiatu w Bełchatowie.

Niedzielne popołudnie, 16 grudnia, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie spędzili w wyjątkowy sposób. Z bożonarodzeniowym repertuarem wystąpili na scenie bełchatowskiej galerii handlowej już po raz trzeci. Pomysł spodobał się odwiedzającym galerię, którzy tłumnie zatrzymywali się, by posłuchać pięknych kolęd i pastorałek.
Po raz trzeci w historii ZSP nr 4 i Ochotniczy Hufiec Pracy w Bełchatowie zorganizowały konkurs kulinarny pt. „Wigilijne smaki” dla uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia w Bełchatowie w zawodzie kucharz oraz uczniów Technikum Gastronomicznego z ZSP nr 4.
Stan wojenny został wprowadzony nocą 12/13 grudnia 1981r. Głównym powodem jego wprowadzenia było powstrzymanie niezadowolonego społeczeństwa, które domagało się wprowadzenia reform i zmiany ustroju. Stan wojenny polegał głównie na ograniczeniu obywatelskich praw. W całym kraju odbywają się uroczystości rocznicowe, spotkania, happeningi i koncerty. Dla starszych to przypomnienie chwil strachu, zwątpienia i represji. Dla młodych to pokaz żywej lekcji historii.
Konkurs na dekoracje wigilijnego stołu jest tradycją w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. W tegorocznym wzięło udział dziesięć dwuosobowych drużyn z klas kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz.
W okresie świątecznym GKS “Bełchatów” S.A. i jego przyjaciele chętnie włączają się w niesienie pomocy potrzebującym i w miarę możliwości wspierają w różny sposób wszelkie akcje, które mogą przynieść uśmiech na twarzach, szczególnie tych najmłodszych.
Sześćdziesięciu uczniów i pięciu nauczycieli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie poszerza od września kompetencje zawodowe poprzez kursy zawodowe, szkolenia, zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych środków dydaktycznych oraz staże zawodowe w lokalnych firmach. Zapewnia to projekt dofinansowany przez Unię Europejską, na który bełchatowskie starostwo otrzymało ponad 700 tysięcy złotych.