Niedziela 09 sierpnia 2020

Aktualności

W dniu 10 lipca 2020 roku Wojciech Dąbrowski pełniący funkcję prezesa zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. gościł  z wizytą u Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr.   Na spotkaniu omówionych zostało wiele kwestii dotyczących rozwiązywania problemów i potrzeb mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego.
Do końca roku sala gimnastyczna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bełchatowie przejdzie gruntowny remont. Inwestycja zostanie przeprowadzona dzięki środkom Powiatu, a także dofinansowaniu z budżetu Województwa  Łódzkiego.
10-07-2020

Uwaga na burze

Zmienna pogoda nie odpuszcza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB wydał ostrzeżenie 2. stopnia dla powiatu bełchatowskiego. Między godz. 14.00 dnia 10.07.do godz. 01.00 dnia 11.07.2020 prognozuje się burze z opadami, a nawet grad. Możliwe są także silne porywy wiatru.
Ponad MILIARD złotych w formie dotacji i pożyczek preferencyjnych będzie rozdysponowanych dla przedsiębiorców z Łódzkiego. Trwa cykl spotkań w regionie pt.: „Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem”, którego organizatorem jest Marszałek Województwa Łódzkiego. Obecni na spotkaniu przedsiębiorcy uzyskali informacje z jakich form pomocy mogą skorzystać w trakcie pandemii COVID-19.
Uczniowie, którzy zakończyli edukacje w szkołach podstawowych, muszą zdecydować jaką szkołę średnią wybiorą, a czasu na przemyślenia coraz mniej. 1033 absolwentów VIII klas szkół podstawowych z terenu Powiatu Bełchatowskiego bierze udział w naborze na rok szkolny 2020/2021.
W Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu odbyła się dzisiaj XX Sesja Rady Powiatu. Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego radni obradowali, a do jednych z najważniejszych tematów lipcowej sesji należały: przedstawienie raportu o stanie powiatu, udzielenie wotum zaufania, a także udzielenie absolutoriom zarządowi.
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś Belchatów. W Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy spotkał się z samorządowcami z powiatów bełchatowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i pajęczańskiego.
Ponad MILIARD złotych w formie dotacji i pożyczek preferencyjnych czeka na przedsiębiorców z naszego regionu. Wśród nich między innymi  pożyczka płynnościowa.  Jeśli chcesz poznać szczegóły i dowiedzieć się jak złożyć wniosek przyjdź na spotkanie. Pierwsze z nich  odbyły się  w Poddębicach i Kutnie. W najbliższy czwartek o godz. 12.00 odbędzie się kolejne spotkanie w Bełchatowie w MCK Giganty Mocy.
Piękna pogoda, wysokie temperatury sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą, pamiętaj jednak o kilku podstawowych zasadach, bowiem dobra zabawa równa się bezpieczna zabawa.

Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie poszukuje stażysty w wieku od 18 do 29 lat. Warunkiem ubiegania się o staż jest rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bełchatowie jako osoba bezrobotna.