Czwartek 21 marca 2019

Aktualności

Dwanaście zespołów, reprezentujących kluby i szkółki z naszego województwa, uczestniczyło 23 lutego w Turnieju Piłki Nożnej „PGE Bełchatów Cup 2019" dla rocznika 2007 i młodszych. GKS Bełchatów wystawił aż trzy zespoły. GKS I zdobył główne trofeum w Lidze Mistrzów. Przedsięwzięciu patronowała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski. Z budżetu powiatu sfinansowano zakup pucharów.
Cały rok dbają o nas, więc nadarza się okazja, aby drobnym gestem wspomóc ich działalność. Chodzi o organizacje pozarządowe. Ich działalność opiera się w dużej mierze na hojności darczyńców, a każdy podatnik realizując swoje roczne rozliczenie z fiskusem w deklaracji podatkowej PIT może zaznaczyć, że chce przekazać 1 procent swojego podatku wybranej organizacji posiadającej status OPP. Bełchatowskie starostwo kolejne rok promuje akcję "1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego z terenu powiatu bełchatowskiego". Dziś w bełchatowskim starostwie odbyła się konferencja prasowa, na której Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski oraz przedstawiciele czterech organizacji pozarządowych przekonywali to przekazywania jednego procenta na rzecz lokalnych OPP.
Każdy tegoroczny absolwent ósmej klasy szkoły podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum, w sumie 1981 uczniów pobierających naukę w szkołach na terenie powiatu, znajdzie miejsce w szkole średniej od 1 września 2019 roku. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 będzie przeprowadzona dla nich oddzielnie. Szkoły prowadzone przez samorząd powiatu bełchatowskiego są przygotowane na zwiększoną liczbę uczniów, dysponują odpowiednią liczbą sal dydaktycznych.
Już po raz czwarty Klub Biznesu GKS Bełchatów ma przyjemność zaprosić przedstawicieli firm na Śniadanie Biznesowe organizowane przez GKS „Bełchatów” S.A. w ramach projektu Partnerskie Kluby Biznesu.
Zarząd Powiatu w Bełchatowie rozdysponował  ponad 320 tys. zł na zadania publiczne, które będą realizowane przez organizacje pozarządowe w roku 2019. Jest to blisko pięćdziesiąt przedsięwzięć, z których mieszkańcy powiatu będą mogli korzystać nieodpłatnie. Należą one do takich obszarów jak kultura fizyczna, kultura i sztuka, ochrona i promocja zdrowia czy turystyka.
Piętnaście lokalnych firm bierze udział w wyścigu po tytuł "Firma na medal". Aż siedem będzie rywalizować w kategorii "firma rodzinna". Reprezentowane są różne branże, m.in gastronomiczna, samochodowa, szkoleniowa, dekarska, kominiarska, medyczna i sklep internetowy.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnego przewozu osób niepełnosprawnych, które muszą być poddane zabiegom stomatologicznym w znieczuleniu ogólnym.
Trwa drugi tydzień „Ferii z Powiatowym Centrum Sportu”. Ponad setka dzieci korzysta z obiektów PCS pod okiem sześciu instruktorów. Kilka godzin każdego dnia wypełnionych jest zajęciami sportowo-rekreacyjnymi.
Od 14 lutego pracuje Powiatowa Komisja Lekarska, która przeprowadza kwalifikację wojskową 19-latków z powiatu bełchatowskiego. Prawie do końca tego miesiąca przed komisją staną bełchatowianie, w kolejnych tygodniach mieszkańcy pozostałych gmin. Za przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej na terenie powiatu odpowiada starosta.
Jeszcze tylko dziś (15 lutego)  do godziny 24.00 można zgłosić swoją firmę do konkursu starosty bełchatowskiego „Firma na medal”. Udział w konkursie jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz i drogą elektroniczną przesłać go do starostwa (mnowak@powiat-belchatowski.pl).