Sobota 21 września 2019

Aktualności

Początek Inspekcji Sanitarnej w Polsce datowany jest na 1919 rok Powołanie nowych struktur państwa odpowiedzialnych za bezpieczeństwo zdrowotne i życie ludzi miało dla powojennej Polski ogromne znaczenie. Zły stan sanitarny, zagrożenie epidemią, brak wiedzy na temat higieny i ochrony zdrowia stawiały przed Inspekcją Sanitarną duże wyzwania. Instytucja obchodzi w tym roku setne urodziny.
Przed nami XX Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce. Zmagania strażaków zorganizowane zostaną na terenie Powiatowego Centrum Sportu.

Gmina Drużbice zaprasza na Dożynki Gminne w Rasach. Uroczystości z okazji święta plonów odbędą się w najbliższą niedzielę 8 września.
Gmina Rusiec zaprasza do Dożynki Gminne. Impreza odbędzie się 8 września na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ruścu.
Po ponad dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, uczniowie wrócili do szkół. W placówkach prowadzonych przez samorząd Powiatu Bełchatowskiego rozpoczęło dzisiaj naukę 3091 uczniów, a w szkołach specjalnych 150.
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie zaprasza na kolejne Narodowe Czytanie. W tym roku będą to nowele, m.in. „Dym” Marii Konopnickiej, „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej i „Katarynka” Bolesława Prusa. Spotkanie planowane jest 6 wrzenia o godz.18 w siedzibie głównej książnicy. Można przynieść własne egzemplarze lektur i otrzymać na pamiątkę okolicznościową pieczęć.
Dożynki to czas dziękczynienia Stwórcy za plony. Święto zakończenia żniw Powiat Bełchatowski zorganizował w Zelowie.
Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej mogą ubiegać się o 5 tys. zł na wsparcie swojej działalności w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, składając wnioski za pośrednictwem Komendanta Powiatowego PSP. Termin złożenia dokumentów upływa 10 września.
Klub Motorowy „Energetyk” przy Elektrowni Bełchatów świętował 40-lecie powstania. Z okazji jubileuszu odbyła się akademia z udziałem członków, sympatyków i podmiotów wspierających działalność Klubu. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr objęła wydarzenie patronatem honorowym.
Zarząd Powiatu w Bełchatowie przyjął nowy „Regulamin obejmowania przedsięwzięć patronatem Starosty Bełchatowskiego”. Dokument określa zasady ubiegania się o patronat oraz wprowadza nowe formularze, które wypełnia podmiot ubiegający się o wsparcie bełchatowskiego starostwa przy realizacji konkretnej inicjatywy.