Sobota 27 kwietnia 2024

Ruszyła kwalifikacja wojskowa 2024 w powiecie bełchatowskim

Dzisiaj rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa dla młodych mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Komisja lekarska, w skład której wchodzi lekarz, przedstawiciel średniego personelu medycznego, psycholog oraz sekretarz, pracuje w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Pabianickiej 34 w Bełchatowie.
IMG_2227
- Kwalifikacja wojskowa potrwa do 29 kwietnia i w tym czasie przed komisją lekarską powinno stawić się łącznie 645 mieszkańców powiatu bełchatowskiego – 564 osoby z rocznika podstawowego, czyli urodzeni w 2005 roku i 50 ze starszych roczników, a także 31 młodych kobiet - poinformowała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, która przed rozpoczęciem pracy komisji sprawdzała stan przygotowań i przywitała pierwszą grupę, która stawiła się do kwalifikacji.

Z młodymi mieszkańcami powiatu, których interesuje dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, spotyka się także przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu.