Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W dniach 1, 3, 5, 8, 10 oraz 12 lipca Wydział Komunikacji i Dróg, Filia w Kleszczowie będzie czynny w godzinach od 8:30 do 14:30. W dniach 2, 4, 9 i 11 lipca Filia będzie nieczynna. Od 15 lipca wraca do standardowych godzin pracy. ∗
Wtorek 23 lipca 2024

piknik 1
Wiele instytucji naukowych na świecie oferuje uchodźcom z Ukrainy różne formy zatrudnienia: udział w projektach badawczych lub rozwojowych, krótkoterminowe (3 – 6 – 12 miesięczne) stypendia lub stałą pracę. Również pracę na odległość. Baza danych opracowana w ramach Science for Ukraine, integrująca te propozycje zawiera obecnie ponad 2200 ofert (praca dla ponad 10 tysięcy osób) proponowanych przez uniwersytety i instytucje badawcze z 55 krajów świata. Samych ofert z Polski jest ponad 140.
Obywatele Ukrainy, którzy na skutek rosyjskiej agresji opuścili swoją ojczyznę, będą mogli legalnie przebywać w Polsce przez 18 miesięcy licząc od dnia 24 lutego 2022 r. Dotyczy to osób, które przybyły do Polski bezpośrednio z Ukrainy i zadeklarowały zamiar pozostania na terytorium naszego kraju. W załączonej prezentacji znajdują się podstawowe informacje o prawach, z których mogą korzystać ukraińscy uchodźcy.

Закон від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави регулює спеціальні правила легалізації перебування громадян України, які прибули на територію Республіки Польща безпосередньо з території України у зв'язку з бойовими діями, що ведуться на території цієї держави, та громадяни України, які мають Карту Поляка, які разом із найближчою родиною прибули на територію Республіки Польща у зв'язку з цими воєнними діями.
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił nabór wniosków w ramach Modułu III programu „Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością”. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, które posiadają statutowy zapis o prowadzeniu działań na rzecz osób niepełnosprawnych i prowadzących działalność na rzecz osób niepełnosprawnych przez okres co najmniej 12 miesięcy. Finansowaniem mogą być objęte zadania rozpoczęte od dnia 24 lutego 2022 roku.
Dwieście łóżek polowych, artykuły higieniczne, mleko i pieluchy dla niemowląt przyjechały dziś do nas z Niemiec. Sześć palet darów dla uchodźców z Ukrainy, przebywających w powiecie bełchatowskim, przekazał powiat partnerski Berchtesgadener Land.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bełchatowie  informuje o wymaganiach, jakie zwierzęta towarzyszące uchodźcom z Ukrainy powinny spełniać przekraczając granicę UE, a także o krokach, jakie należy podjąć, jeżeli zwierzę nie spełnia tych wymagań
ukraina glonwe
W życie wchodzą rozwiązania dotyczące przebywania na terytorium Polski uchodźców z Ukrainy. 12 marca br. Prezydent RP podpisał ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.
Zestaw podstawowych informacji w ulotkach w języku polskim oraz ukraińskim.
Pierwszy, wspólny transport darów od mieszkańców powiatu bełchatowskiego dla Ukrainy wyjechał dziś z Bełchatowa. Tir wyładowany blisko trzydziestoma paletami udał się w kierunku jednej ze składnic Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Z tego miejsca będą dystrybuowane do Ukrainy.
star gl
Gminy w województwie łódzkim przygotowują dla ukraińskich uchodźców kolejne miejsca pobytu. W odpowiedzi na polecenie Wojewody Łódzkiego Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr zobowiązała włodarzy naszych gmin do niezwłocznego wskazania adresów tych miejsc oraz zabezpieczenia ich niezbędnego wyposażenia oraz wyżywienia. Dziś odbyły się trzy wideokonferencje dotyczące pomocy Ukraińcom, szukającym w naszym kraju schronienia przed wojną.
10-03-2022