Piątek 26 kwietnia 2024

Dary od mieszkańców pojechały do Ukrainy

Pierwszy, wspólny transport darów od mieszkańców powiatu bełchatowskiego dla Ukrainy wyjechał dziś z Bełchatowa. Tir wyładowany blisko trzydziestoma paletami udał się w kierunku jednej ze składnic Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Z tego miejsca będą dystrybuowane do Ukrainy.
Z magazynu powiatowego, zlokalizowanego na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Czaplinieckiej w Bełchatowie, wyjechały dziś dary dla mieszkańców Ukrainy, które mieszkańcy naszego powiatu przynosili do gminnych punktów zbiórek. Wśród transportowanych artykułów znalazły się m.in. produkty tekstylne, chemia gospodarcza, środki do dezynfekcji, kosmetyki. Dary pochodziły ze wszystkich naszych gmin, oprócz Kleszczowa i Ruśca, które zabezpieczyły produkty w swoich gminnych punktach na potrzeby uchodźców, zakwaterowanych na ich terenie. Artykuły, spakowane do kartonów i na palety, które dziś opuściły Bełchatów, musiały być wcześniej posortowane i opisane. To bardzo ważna czynność, którą koordynatorzy gminnych punktów muszą dopilnować. To ułatwia dostarczenie określonego rodzaju asortymentu do punktów, gdzie potrzebne są konkretne produkty. Ten transport darów z naszego powiatu do składnicy RARS został zapewniony przez służby wojewody.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds Promocji