News
Piątek 10 maja 2024

Curlerzy znów zawalczą o Puchar Starosty Bełchatowskiego

Ponad 40 czteroosobowych drużyn zmierzy się w Bełchatowie na Międzynarodowym Turnieju Curlingowym 3-6 grudnia. To największa tego typu impreza w Polsce. Powiatowe Centrum Sportu będzie jego gospodarzem po raz szósty.
kasa

Po raz pierwszy w historii tej coraz popularniejszej dyscypliny sportu wystartują drużyny ze wszystkich ośrodków klubowych w kraju, a na lodowisku nie zabraknie również żeńskiej reprezentacji Polski, walczącej obecnie w duńskim Esbjergu w mistrzostwach Europy. Będą także goście z Rosji oraz Litwy. Bełchatowski Klub Curlingowy reprezentować będzie pięć drużyn.
Tytułu z lat 2013 i 2014 broni drużyna AZS Gliwice Smok pod wodzą Andrzeja Augustyniaka, w ubiegłym roku pokonali ŚKC Katowice Marlex i POS Łódź Monkey Man. „Złotej Szczotki” – przechodniej nagrody wręczanej za ostatnie miejsce -  będzie usiłowała pozbyć się drużyna MCC Warszawa Kubak. Na liście zwycięzców z lat poprzednich znajdują się także zawodnicy MKS Axel Toruń (2012), RKC Halonet Ruda Śląska (grudzień 2011) i SKC Marlex Katowice (marzec 2011).

Zawody rozpoczną się 3 grudnia (start o g. 15) pierwszymi trzema kolejkami rozgrywek, a zakończą w niedzielę, 6 grudnia.

Dokładny harmonogram rozgrywek.

Szczegółowych informacji udziela Łukasz Janczar z POS Łódź, tel.: 507 024 745, lukasz.janczar@wp.pl oraz Mirosław Mileus z Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie tel.: 604 552 956.

Organizatorami zawodów są Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Powiatowe Centrum Sportu oraz Bełchatowski Klub Curlingowy.

Krzysztof Borowski

Rzecznik prasowy