News
Czwartek 09 maja 2024

Policja z nowym kierownictwem

Bełchatowska Komenda Powiatowa Policji ma nowych szefów. Dziś (2.12.) odbyła się uroczystość mianowania mł. insp. Karola Mielczarka na stanowisko Komendanta Powiatowego oraz mł. insp. Tomasza Jędrzejczyka na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie.

W uroczystości mianowania nowych szefów belchatowskiej policji wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządów gmin i powiatu, innych jednostek służących bezpieczeństwu mieszkańców, współpracujacych instytucji. Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski przekazał  komendantowi w liście gratulacyjnym życzenia sukcesów w służbie dla bezpieczeństwa publicznego.

„Przełożeni powierzając panu tę funkcję zapewne pod uwagę wzięli wieloletnią pracę w policji, rozległe doświadczenie i profesjonalizm  – pisze w liście starosta. - Jest pan funkcjonariuszem z dużym doświadczeniem i umiejętnościami organizacyjnymi. Gratulując wyboru na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie życzę dużo zdrowia oraz osobistej satysfakcji i poczucia dumy z możliwości kierowania tak znakomitą jednostką. Mam nadzieję, że współpraca na linii policja - samorząd powiatowy będzie się pomyślnie układać, z korzyścią dla bezpieczeństwa lokalnej społeczności”.

- Oby komendantów znam od lat, to świetni fachowcy – podkreślał na uroczystości insp. Tomasz Michułka, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw kryminalnych. - Dotychczasowe wyniki bełchatowskiej jednostki są bardzo dobre i wysoko lokują ją wśród komend garnizonu łódzkiego. Dlatego też przed nowymi komendantami stoi odpowiedzialne zadanie utrzymania, a może również podwyższenia tych wskaźników, czego im serdecznie życzę.

- Komenda w Bełchatowie to bardzo dobra jednostka – mówi mł. insp. Karol Mielczarek, Komendant Powiatowy Policji. - Liczę na dobrą współpracę z samorządami oraz społeczeństwem. Chcę, żeby mieszkańcy zrozumieli, że policja jest częścią wielkiego organizmu, który tutaj funkcjonuje. My nie istniejemy bez społeczeństwa, a społeczeństwo bez nas. Zrobię wszystko, żeby nie stracić danego mi zaufania.

Podczas uroczystości zgromadzeni goście zamiast tradycyjnych kwiatów przekazywali nowemu komendantowi pluszaki. Zabawki będą na wyposażeniu każdego radiowozu, aby policjanci jadący do akcji czy wypadku, gdzie ofiarami lub poszkodowanymi są dzieci, mieli miły upominek na złagodzenie stresu.

Mł. insp. mgr Karol Mielczarek urodził się w 1975 roku w Radomsku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W policyjnej służbie od 1994 roku. Początkowo, jako student Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, następnie związany z Radomskiem, gdzie pracował w służbie kryminalnej oraz służbach ruchu drogowego. Od 2006 roku I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku. W latach 2011-2013 I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łasku. Od 15 maja 2013 roku I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie.

Zastępcą komendanta został mł. insp. mgr Tomasz Jędrzejczyk, policjant z 25-letnim stażem, który doświadczenie zdobył na licznych kierowniczych stanowiskach w policji, m.in. naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim oraz naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- Moja dotychczasowa służba w policji dała mi dobre doświadczenie i przygotowanie, przez 20 lat pracowałem w jednostce terenowej w Piotrkowie Trybunalskim, przez 3 lata w Komendzie Wojewódzkiej w Łodzi, co ułatwi mi pełnienie funkcji zastępcy komendanta – mówi mł. insp. Tomasz Jedrzejczyk. - Każde miasto ma swoją specyfikę. W Bełchatowie największy problem związany jest z zachowaniem niektórych kibiców oraz dopalaczami. Radzimy sobie z tymi zjawiskami, ale zawsze przecież może być lepiej. Ponadto chcemy zwiększyć skuteczność naszych działań w zakresie przemocy domowej, chcemy żeby przeciwdziałanie tej patologii było skuteczniejsze i na wzorcowym poziomie, przynajmniej na skalę województwa.

Fotorelacja uroczystości w Galeriach

Krzysztof Borowski