News
Piątek 10 maja 2024

Prezydium Rady Powiatu z nową szefową

Dorota Pędziwiatr jest nową przewodniczącą Rady Powiatu w Bełchatowie, wybraną podczas XIV, nadzwyczajnej sesji. Funkcję tę pełnił dotąd Szczepan Chrzęst, który zrezygnował ze stanowiska 24 listopada br.

Dorota Pędziwiatr zasiadała od początku obecnej kadencji samorządu w prezydium Rady Powiatu w Bełchatowie jako wiceprzewodnicząca. Na XIV sesji zrezygnowała z tej funkcji, by po kilkunastu minutach objąć stanowisko przewodniczącej. Wybory przewodniczącego stały się koniecznością po tym, jak Szczepan Chrzęst złożył rezygnację. Jedyną kandydaturę – Doroty Pędziwiatr, złożył klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

W tajnym głosowaniu osobę tę poparło dwudziestu radnych, przy jednym głosie sprzeciwu oraz jednym nieważnym.

Zespół ds. Promocji

Starostwo Powiatowe w Belchatowie