News
Piątek 10 maja 2024

AKTUALNOSCI

Do 27 stycznia właściciele i zarządcy gruntów w Dobrzelowie, Helenowie, Myszakach, Niedyszynie i Wielopolu, mogą zapoznać się z projektem operatu opisowo - kartograficznego w zmodernizowanej ewidencji gruntów i budynków. Sprawdzenie poprawności wykazanych danych jest ważne, np. dla wyliczeń podatku.
Przedsiębiorcy z powiatu chcący uczestniczyć w I Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego mogą zgłaszać się drogą elektroniczną. Udział w 2-dniowym wydarzeniu (2,3 lutego) jest bezpłatny. Organizuje je bełchatowskie starostwo.
Wszystkie wydziały starostwa zgromadzone praktycznie w jednym miejscu miasta - ten cel udaje się sukcesywnie realizować. W wyremontowanych dwóch budynkach po firmie Fazbud, które powiat kupił trzy lata temu, funkcjonuje już kilka komórek urzędu.
Gdzie można otrzymać pożyczkę lub wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej, czy też podniesienie konkurencyjności już istniejącego biznesu? Na to pytanie odpowie jeden z paneli dyskusyjnych podczas I Forum Gospodarczego w Bełchatowie.
Słupsk, Kętrzyn, Stalowa Wola, Soleczniki z Litwy, Żółkwia z Ukrainy i Berchtesgaden z Niemiec wezmą udział w I Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego. Regiony partnerskie pochwalą się potencjałem i pomysłami na wspieranie świata biznesu.
Najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki oraz utwory tematycznie związane ze świętami Bożego Narodzenia rozbrzmiewały w kościele na osiedlu Binków. Wykonawcami byli soliści, zespoły i chóry.  Patronat honorowy nad XV Festiwalem Kolęd i Pastorałek sprawował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
Czternaście firm działających w powiecie bełchatowskim pretenduje do tytułu „Firma na medal”. 31 grudnia minął termin zgłaszania się przedsiębiorców do tego konkursu, organizowanego przez bełchatowskie starostwo.
W 2016 roku łatwiejszy będzie dostęp do wiedzy prawniczej. Na bezpłatną pomoc prawną mogą liczyć m.in. kombatanci, weterani, młodzież, osoby starsze i rodziny wielodzietne. Starosta bełchatowski zorganizował w powiecie dyżury prawników.
2 i 3 lutego przedsiębiorcy z regionu spotkają się na I Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego. Wśród tematów znajdą się m.in. możliwości finansowania przedsiębiorstw, nowe trendy w technologiach, współpraca biznesu z samorządem, OZE. Udział w Forum jest bezpłatny.
Dwórki i dworzanie, pastuszkowie i aniołowie oraz mieszczanie, słowem około półtora tysiąca bełchatowian stworzyło 6 stycznia wyjątkowe, uliczne widowisko na pamiątkę wydarzeń sprzed 2 tysięcy lat. Orszak Trzech Króli odbył się w naszym mieście po raz czwarty.