News
Niedziela 12 maja 2024

Ekologiczna parafia

Nowoczesne i ekologiczne ciepło ogrzeje kościół na osiedlu Przytorze dzięki pomocy samorządu powiatu, wynoszącej 150 tys. zł. Parafia kupiła kotłownię, która będzie czerpać ciepło z ziemi i energię ze słońca. Jest to największa tegoroczna dotacja ekologiczna przyznana podmiotowi, który nie jest jednostką samorządu terytorialnego

Jest to największa tegoroczna dotacja przyznana podmiotowi, który nie jest jednostką samorządu terytorialnego. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo ochrony środowiska, jak też regulaminem przyznawania tzw. „zielonych pieniędzy” w bełchatowskim starostwie, na decyzję  o udzieleniu pomocy ma wpływ planowany efekt ekologiczny danej inwestycji. Na kotłownię w kościele na Przytorzu składają się bardzo nowoczesne urządzenia, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Ciepło pochodzić będzie z gruntu, natomiast pompa, która energię cieplną będzie pobierać i magazynować, jest zasilana energią słoneczną.

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

← Back