News
Sobota 11 maja 2024

Kopalnia podziękowała za współpracę

Kilkanaście osób otrzymało podczas tegorocznych obchodów górniczego święta w Bełchatowie Medal 40-lecia Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Wśród wyróżnionych znalazł się Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. Jest to wyróżnienie dla całego samorządu powiatu i podziękowanie za współpracę.

Obchody tegorocznej „Barbórki” miały w naszym mieście wyjątkowy charakter z uwagi na jubileusz bełchatowskiej kopalni. Przedsiębiorstwo obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Podczas  uroczystości z udziałem Andrzeja Dudy, Prezydenta RP, łączącej święto górników i jubileusz, wręczone zostały okolicznościowe medale. Stanowią one z jednej strony symbol i pamiątkę wydarzenia z 4 grudnia 2015 r. w Bełchatowie, a jednocześnie doceniają wyróżnione osoby i reprezentowane przez nie instytucje za wkład we wspópracę z kopalnią oraz jej rozwój. Z rąk Kazimierza Kozioła, Dyrektora KWB Bełchatów oraz Włodzimierza Sarnackiego, zastępcy dyrektora, medale odebrali m.in. parlamentarzyści Wiesław Dobkowski, Dariusz Kubiak, Elżbieta Radziszewska i Dorota Rutkowska, wojewoda Jolanta Chełmińska, Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa oraz dyrektorzy bełchatowskiej elektrowni.

Najważniejsze wydarzenia w 40-letniej historii największej w Europie kopalni węgla brunatnego dostępne są w kalendarium na stronie przedsiębiorstwa: www.kwbbelchatow.pgegiek.pl.

Zespół ds. Promocji

Foto: UM Bełchatowa