News
Sobota 11 maja 2024

160 kilogramów pomocy

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się akcja „Zakręcona pomoc dla Mateusza”, którą organizuje Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie, przekonując do zbierania plastikowych nakrętek. Można w ten sposób pomoc 15-letniemu bełchatowianinowi, który wymaga kosztownej rehabilitacji.

Ponad 160 kilogramów plastikowych zakrętek zebrali kibice i pracownicy PGE GKS Bełchatów w ramach akcji. Górniczy klub będzie kontynuował zbiórkę na wiosnę.

„Brunatni” włączyli się do akcji zbierania nakrętek przed ostatnim meczem rundy jesiennej, kiedy zaproponowali swoim kibicom bezpłatne bilety za przekazanie co najmniej reklamówki zakrętek po napojach. A ci stanęli na wysokości zadania i już od pierwszego dnia wypełniały się wielkie worki, które w poniedziałek zostały przekazane na murawie GIEKSA Areny przedstawicielom Centrum Kształcenia Praktycznego, które jest koordynatorem akcji w Bełchatowie z ramienia Fundacji Nauki i Kultury. Zbiórka odbywa się pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, bełchatowskiego starosty.

- Dziękuję naszym kibicom za taki odzew i zebranie w stosunkowo krótkim czasie pokaźnej ilości zakrętek. W klubie zużywamy dużo wody, zatem także będziemy je gromadzić, a w rundzie wiosennej wrócimy do akcji, dlatego nasi sympatycy już mogą odkładać nakrętki, które później przekażemy CKP – powiedział Prezes Zarządu GKS „Bełchatów” S.A. Krzysztof Nowicki.

- Normalnie firmy recyklingowe płacą po 30 gr za kilogram nakrętek, ale za zbiórkę w ramach akcji charytatywnej dają po złotówce za kilo. Potrzebujemy zebrać pięć ton. Wierzę, że nam się uda, ponieważ oddźwięk jest bardzo dobry – powiedział z kolei dyrektor CKP Andrzej Jędrzejczyk, który odebrał zebrane przez sympatyków górniczego klubu wielkie worki zakrętek.

W przekazaniu nakrętek uczestniczył bohater całej akcji, czyli Mateusz Więcław wraz z mamą. Dla podopiecznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie była to druga wizyta na stadionie przy Sportowej 3, ponieważ niedawno obserwował na żywo mecz PGE GKS Bełchatów z Rozwojem Katowice.

Środki zebrane ze sprzedaży zakrętek zostaną przekazane na zakup maty z hydromasażem i inhalacją.

Zespół ds. Promocji

← Back