News
Niedziela 28 kwietnia 2024

Będą uczyć dzieci, jak poprawnie mówić

Pierwszy Powiatowy Tydzień Logopedy w Bełchatowie rozpocznie się w poniedziałek, 16 listopada i potrwa do końca tygodnia. Na skorzystanie z zajęć i porad zapraszają dzieci, rodziców i nauczycieli logopedzi pracujący w przedszkolach i szkołach. Specjaliści podkreślają, ze problem jest poważny, dotyczy niemalże wszystkich,  począwszy od przedszkolaka, kończąc na osobach dorosłych. Dotyka on średnio 260 dzieci z jednej placówki dydaktycznej, z czego 90 proc. to dzieci w wieku od 2 do 10 lat.

W ramach Powiatowego Tygodnia Logopedy będzie można skorzystać z:  zajęć otwartych dla dzieci mających na celu usprawnianie artykulatorów i stymulowanie słuchu fonemowego, porad, konsultacji i warsztatów dla rodziców na temat nieprawidłowości w mowie dziecka, konsultacji logopedycznej dla dzieci do 3. roku życia, prezentacji logopedycznych programów komputerowych i pomocy do terapii logopedycznej. Będą także badania słuchu multimedialnym programem „Słyszę”, zabawy logopedyczne (zajęcia otwarte), konkursy recytatorskie, czytelnicze i plastyczne, odbędą się również szkolenia rad pedagogicznych.

Powiatowy Tydzień Logopedy organizowany jest w ramach programu „Słyszę”, przygotowanego przez Światowe Centrum Słuchu.  Od poniedziałku (16 listopada) do piątku (20 listopada) w Bełchatowie w poradni, przedszkolach nr 1, 2, 3, 5, 8, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 oraz w szkołach w Kociszewie, Szczercowie, Dobiecinie, Chabielicach, Lubcu, Osinach, a także w przedszkolach w Domiechowicach, Szczercowie, Łękińsku i Kleszczowie będzie można korzystać z wyżej wymienionej pomocy.

Szczegółowy, godzinowy rozkład Powiatowego Tygodnia Logopedy znajdziecie Państwo na stronie internetowej poradni http://www.pppbelchatow.bai.pl (w zakładce aktualności) oraz na stronie każdej z placówek biorących udział w projekcie. Ponadto na stronach internetowych  placówek naszego powiatu pojawią się publikacje dotyczące dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, propozycje zabaw logopedycznych i inne interesujące artykuły z zakresu logopedii.

Akcja została zainicjowana przez Powiatowe Koło Logopedów działające jako Grupa Wsparcia przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełchatowie.

Zespół ds. Promocji

← Back