News
Środa 15 maja 2024

Bezpieczniej i bliżej

Prawie 15 tysięcy złotych kosztowała budowa dwóch miejsc parkingowych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bełchatowie. Dzięki temu rodzice przywożący do szkoły swoje dzieci, mogą bezpiecznie i wygodnie zatrzymać się, nie tarasując przy tym ruchu na ulicy

- Dzięki temu rodzice odwożący dzieci na zajęcia będą mieć do dyspozycji miejsce, gdzie w bezpieczny i komfortowy sposób będą mogli wyprowadzić dziecko z pojazdu do budynku – mówi Grzegorz Gryczka, wicestarosta. - Do tej pory był z tym problem, bowiem samochody musiały zatrzymywać się na ulicy.

W ramach prac przesunięto część ogrodzenia i wykonano dwa miejsca parkingowe z kostki brukowej. Jak zaznacza wicestarosta, to początek zmian jakie planowane są w otoczeniu SOSW.

- Będziemy się starać również zmodernizować tereny zielone wokół placówki, aby stały się dobrym miejsce do zabaw, relaksu i ćwiczeń wychowanków ośrodka – mówi Grzegorz Gryczka. - Jest szansa wykonać to z tzw. „zielonych środków” budżetu powiatu.

Krzysztof Borowski

Rzecznik prasowy