News
Sobota 11 maja 2024

Biznes na topie

Przedsiębiorcy z regionu spotkali się na Kleszczowskich Dniach Przedsiębiorczości, organizowanych przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów i Bełchatowsko-Kleszczowski Park Przemysłowo-Technologiczny. Wśród tematów znalazły się m.in. perspektywy finansowania zewnętrznego dla firm oraz współpraca nauki i biznesu

Kleszczowskie Dni Przedsiębiorczości odbyły się w ramach ósmej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Patronat nad nimi objął Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.

Program Kleszczowskich Dni Przedsiębiorczości obfitował w spotkania szkoleniowe dla przyszłych przedsiębiorców, jak również lunch biznesowy dla firm z sektora MMŚP i dużych przedsiębiorstw. W ramach wydarzenia poruszane są zagadnienia z zakresu możliwości pozyskania środków finansowych na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz opracowania "dobrego wniosku o dotację", badanie predyspozycji przedsiębiorczych, finansowanie zewnętrzne dla firm MŚP i dużych przedsiębiorstw, oferta współpracy biznesu z nauką "Oferta B R Politechniki Łódzkiej".

Podczas piątkowego spotkania głos w imieniu władz powiatu zabrał Grzegorz Gryczka, wicestarosta bełchatowski.

- Cieszę się, że widzę na sali wielu młodych przedsiębiorców, na których mam nadzieję czeka w życiu pasmo sukcesów w prowadzonej działalności – powiedział Grzegorz Gryczka. - Przedsiębiorcy to najważniejszy segment gospodarki, na nich opiera się w dużej mierze dynamika wzrostu gospodarczego, to oni tworzą miejsca pracy czy też rozwijają nowe branże, często z sektora nowoczesnych technologii. Seminaria jak to dzisiejsze to szansa na nowe kontakty, wymianę doświadczeń, promowanie własnych firm.

Organizatorami kleszczowskich Dni Przedsiębiorczości byli Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów i Bełchatowsko-Kleszczowski Park Przemysłowo-Technologiczny.

O możliwościach pozyskania środków z Unii Europejskiej rozmawiali także przedsiębiorcy w Bełchatowie. Na spotkaniu, zorganizowanym przez RIG i bełchatowskie starostwo, o działalności Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego mówiła agnieszka First, jej wiceprezes.

Zespół ds. Promocji

← Back