News
Czwartek 16 maja 2024

Chabry z poligonu

Od października bełchatowskie klasy mundurowe z ZSP nr 3 będą lepiej wyszkolone. Dyrekcja szkoły podpisała porozumienie ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec”, który zobowiązał się przekazywać młodym rekrutom podstawową wiedzę z wojskowości.

Z początkiem października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie ruszą zajęcia dodatkowe dla klas mundurowych, prowadzone przez bełchatowskiego „Strzelca”. To efekt porozumienia zawartego między szkołą a Związkiem Strzeleckim „Strzelec” - Organizacją Społeczno – Wychowawczą, Jednostka Strzelecka 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie

- Wiążę z tą współpracą wiele nadziei – mówi Piotr Mielczarek, dyrektor ZSP nr 3. - Stwarzamy dzięki temu dodatkowe warunki dla klas mundurowych, zwłaszcza wojskowych. Będą to ciekawe zajęcia z zakresu taktyki pola walki, musztry wojskowej, zaznajomienie z bronią palną, zajęcia na strzelnicy. Będzie to kompatybilne z zajęciami, które już od lat prowadzimy na poligonie w Tomaszowie Mazowieckim.

- Będziemy chcieli przekazać uczniom wiedzę ogólnowojskową – mówi Michał Członka ze „Strzelca”. - Jeśli będą wiązać swoją przyszłość zawodową ze służbami mundurowymi, to będzie to dla nich dobry start, dobra podbudowa. Jesteśmy stowarzyszeniem, które prowadzi działalność związaną z bezpieczeństwem państwa, mamy porozumienie z Ministerstwem Obrony Narodowej, jesteśmy członkiem Federacji Organizacji Proobronnych, gdzie ideą jest właśnie podpisywanie tego typu porozumień z klasami mundurowymi, aby rozwijać zainteresowania uczniów poprzez teorię i praktykę. Posiadamy kilkadziesiąt jednostek broni, pistolety, rewolwery, karabiny maszynowe, karabiny snajperskie- każdy znajdzie coś dla siebie.

Krszysztof Borowski

Rzecznik prasowy