News
Wtorek 14 maja 2024

Festiwal piosenek i konkursy z nagrodami na Eko-Pikniku

Festiwal ekologicznych piosenek, konkurs plastyczny, quizy, gry i zabawy to główne atrakcje tegorocznego Eko-Pikniku, organizowanego przez bełchatowskie starostwo. Impreza odbędzie się 9 września, ale swój udział należy zgłosić do 17 lipca

Tegoroczny Eko-Piknik połączy sztukę, muzykę i ideę ochrony środowiska. 9 września w centrum Bełchatowa, przy Gigantach Mocy, spotkamy się wszyscy na współnej zabawie połączonej z edukacją ekologiczną. Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Organizator, wydział ochrony środowiska w starostwie, przeprowadzi konkursy i gry o tematyce związanej z ochroną przyrody, gospodarowaniem odpadami czy sposobami racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych w codziennym życiu. Piosenki, które wezmą udział w Festiwalu Piosenek Ekologicznych będą opiewać piękno przyrody, uwrażliwiać słuchaczy na potrzebę jej ochrony. Wystąpią zespoły oraz soliści.

Prace plastyczne, nadesłane na konkurs do 5 września, również mają za zadanie nieść przesłanie ekologiczne. Dobrze, jeśli będzie ono dotyczyło odnawialnych źródeł energii. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Eko-Pikniku.

Chcąc wziąć udział zarówno w konkursie plastycznym, jak też Festiwalu Piosenek Ekologicznych, należy przesłać do starostwa kartę zgłoszeniową (email: mluba@powiat-belchatowski.pl). Termin upływa 17 lipca.

Zespół ds. Promocji

← Back