News
Sobota 27 kwietnia 2024

Gładki asfalt na drodze Dobrzelów - Zawady

Bezpieczeństwo pieszych i mieszkańców, komfort jazdy kierowców – głównie te cele przyświecały przebudowie drogi powiatowej na odcinku Dobrzelów – Zawady. Na ponad kilometrowym odcinku drogi położono nową nawierzchnię, zbudowano ciąg pieszo-rowerowy i chodnik

Bezpieczeństwo pieszych i mieszkańców, komfort jazdy kierowców – głównie te cele przyświecały przebudowie drogi powiatowej na odcinku Dobrzelów – Zawady, który po kilku miesiącach dobiegł końca. Na ponad kilometrowym odcinku drogi położono nową nawierzchnię, zbudowano ciąg pieszo-rowerowy i chodnik, ponadto odnowiono rowy przydrożne, pojawiło się również nowe oznakowanie pionowe i elementy zwiększające bezpieczeństwo ruchu drogowego.

- Ta droga łączy drogę wojewódzką Bełchatów – Łódź oraz drogę krajową Warszawa – Wrocław, korzysta z niej wielu kierowców, nie tylko w ruchu lokalnym – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Do tej pory nie miała chodników, ruch pieszych i rowerzystów odbywał się niebezpiecznym poboczem, dochodziło do wypadków, a nawierzchnia była w złym stanie technicznym. Dlatego wspólnie z gminą Bełchatów podjęliśmy się przebudowy tego newralgicznego odcinka.

Całkowita wartość inwestycji to 1.346.000 zł. Powiat bełchatowski pozyskał ok. 600 tys. złotych z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na tę inwestycję, starostwo ze swojego budżetu przeznaczyło 442 tysiące złotych, natomiast gmina Bełchatów dokłada 344.000 złotych.

Krzysztof Borowski
rzecznik prasowy