News
Sobota 11 maja 2024

Grudzień i Zelnik z patriotycznym koncertem

Znany aktor Jerzy Zelnik, kompozytor i solista Robert Grudzień oraz sopranistka Sylwia Strugińska wystąpią w Bełchatowie z okazji Święta Niepodległości. Koncert odbędzie się 13 listopada, wstęp wolny.

Na poetycko-muzyczny program ,,Ku niepodległej” w wykonaniu znanych artystów zapraszają mieszkańców Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski i prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. Patriotyczny koncert uświetni 97. rocznicę odzyskania niepodległości.

Roberta Grudnia i Jerzego Zelnika nie trzeba przedstawiać. Grudzień, artysta muzyk, kompozytor, solista Filharmonii Lubelskiej i honorowy obywatel Zelowa, od lat koncertuje w regionie. Jerzy Zelnik swoją popularność jako aktor zdobył grając Zygmunta Augusta w serialu ,,Królowa Bona” oraz Ramzesa XIII w filmie Jerzego Kawalerowicza ,,Faraon”. Artystom towarzyszyć będzie Sylwia Strugińska (sopran), solistka Teatru Muzycznego w Łodzi.

Artyści stworzyli wspólnie program poetycko-muzyczny. Zaprezentują pieśni niepodległościowe, takie jak „Legiony” lub „Jedzie na Kasztance” ku czci marszałka Józefa Piłsudskiego oraz komentarz historyczny do wydarzeń z 1918 roku.

Widowisko odbędzie się w kościele Narodzenia NMP w Bełchatowie w piątek, 13 listopada, o godzinie 18:30 (tuż po mszy świętej). Wstęp wolny.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości odbędą się 11 listopada w parafii pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika przy ulicy Czyżewskiego 2 w Bełchatowie. Rozpoczną się o godz. 10 mszą świętą w intencji Ojczyzny. Po mszy, na placu przed kościołem nowi członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” złożą przysięgę, odbędzie się także Apel Poległych.

Po oficjalnych uroczystościach będzie można się posilić wojskową grochówką w parku przy Placu Wolności. Laureaci XVI Regionalnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod tytułem „Moja Ojczyzna 2015” zaśpiewają o godzinie 14 w Sali Oratorium Jana Pawła II przy Parafii NNMP w Bełchatowie, ul. Kościuszki 2.

W ramach obchodów Święta Niepodległości odbędą się imprezy towarzyszące. 10 listopada o godz. 10 spod Muzeum Regionalnego wystartuje Bieg Niepodległości. 19 listopada w Muzeum Regionalnym o godz. 17 odbędzie się „Debata Piłsudski – Dmowski: Dwie wizje niepodległej Polski”.

Zespół ds. Promocji

← Back