News
Niedziela 28 kwietnia 2024

IX Turniej Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych - Niezłomnych

W Muzeum Regionalnym w Bełchatowie rozstrzygnięto dzisiaj IX Turniej Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, który honorowym patronatem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
konkurs żołnierze wyklęci-5862-27

Uczestnicy – uczniowie z bełchatowskich szkół ponadpodstawowych – mieli do rozwiązania test wiedzy o Żołnierzach Wyklętych.
Wicestarosta Jacek Bakalarczyk pogratulował młodym ludziom wiedzy historycznej.
- Nie można budować przyszłości bez znajomości historii swojego narodu. I Wy, biorąc udział w tym Turnieju, już jesteście wygrani pod tym względem – zwrócił się do uczestników Wicestarosta Jacek Bakalarczyk.
Laureaci:
I miejsce – Oliwia Wocheń
II miejsce – Filip Drygalski
III miejsce – Jan Kamiński
Organizatorem Turnieju było Regionalne Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Erska w Bełchatowie.

← Back