News
Środa 15 maja 2024

Na szczycie możliwości

Osoby na wózkach inwalidzkich z całej Polski spotkały się 16 sierpnia 5u podnóża góry Kamieńsk, aby uczestniczyć w trzeciej edycji akcji „Zdobywamy Górę Kamieńsk”. Tę wyjątkową imprezę pod patronatem starosty beklchatowskiego zorganizowały Akademia Pana Grześka i Fundacja Aktywnej Rehabilitacji

W tym roku ponad sto niepełnosprawnych osób na wózkach inwalidzkich, przy wsparciu wolontariuszy, próbowało swoich sił wjeżdżając trzykilometrową drogą na wierzchołek góry Kamieńsk, która wznosi się na wysokości 386 m n.p.m., a powstała jako zwałowisko zewnętrzne Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Stromy podjazd dodatkowo utrudniał przelotny, ale rzęsiście padający deszcz. Nikogo to jednak nie zniechęciło i wszyscy szczęśliwie dotarli do mety. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal. Imprezę uatrakcyjniła zabawa z d-jem oraz losowanie atrakcyjnych nagród, jak np. tablety i przeloty samolotem.

Krzysztof Borowski

Rzecznik prasowy