News
Środa 15 maja 2024

Nominacje dla dyrektorów szkół

Wybrani w czerwcowych konkursach dyrektorzy powiatowych jednostek oświatowych odebrali w bełchatowskim starostwie akty powierzenia stanowisk. Swoje funkcje pełnić będą od 1 września 2015 roku do 31 sierpnia 2020 roku

Z rąk starosty bełchatowskiego Waldemara Wyczachowskiego, wicestarosty Grzegorza Gryczki oraz naczelnika wydziału edukacji, kultury i sportu Agnieszki Wasilewskiej nominacje odebrali: Anita Szymczyk – Trawińska, na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, Maria Krystyna Piskorz na stanowisko dyrektora Bursy Szkolnej w Bełchatowie, Grażyna Frontczak, na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie oraz Piotr Mielczarek, na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie.

- Akty nominacji wręczamy uroczyście, by podkreślić rangę pełnionych przez państwa funkcji – powiedział Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Jestem wdzięczny komisjom za wybranie tych właśnie osób, bo łączą w sobie doświadczenie, jak również zaangażowanie i ciekawe wizje rozwoju placówek. Wierzę, że dyrektorzy będą pracować na rzecz swoich szkół najlepiej, jak potrafią. O tym przekonali państwo komisje konkursowe oddając do dyspozycji swoja wiedzę, kreatywność i zaangażowanie.

Anita Szymczyk – Trawińska, jest w tym gronie nowo nominowanych osób po raz pierwszy. Zastąpi na stanowisku dyrektora II LO Małgorzatę Nowocień.

- Przez 5 lat byłam wicedyrektorem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 4, znam zatem z autopsji kompetencje dyrektora - powiedziała Anita Szymczyk – Trawińska. - Oprócz podstawowych obowiązków stawiam sobie nowe wyzwania. Jako germanistka z wykształcenia planuję poszerzać współpracę międzynarodową. Pomoże mi w tym zapewne doświadczenie w realizacji projektu Socrates-Comenius ze szkołami z Austrii, Węgier, Niemiec i Danii. Liczę na pomoc uczniów.

W pozostałych placówkach konkursy wygrali obecni dyrektorzy lub wicedyrektorzy, jak w przypadku Grażyny Fronczak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie.

- Moją wizją rozwoju jest wdrażanie innowacyjnych działań – powiedziała Grażyna Frontczak. - Stawiam na kształcenie zawodowe, spełniające oczekiwania młodych ludzi i z korzyścią dla środowiska lokalnego. Priorytetem jest współpraca z pracodawcami, poszerzenie oferty edukacyjnej, zgodnej z potrzebami rynku pracy.

Od września nie zmienią się dyrektorzy w energetyku i bursie.

- Liczę na dalszą dobrą współpracę ze starostwem oraz sponsorami w zakresie dalszej modernizacji naszej bazy oświatowej, zwłaszcza w zakresie szkolnictwa zawodowego – powiedział Piotr Mielczarek. - Mamy tytuł „Wiarygodnej szkoły”, wielu naszych absolwentów idzie na studia wyższe. Markę, na którą już zapracowaliśmy, chcemy umacniać, a to zobowiązuje do pracy, wysiłku i pomysłowości.

- Pracuję jako dyrektor od 12 lat – powiedziała Maria Krystyna Piskorz. - Bursa zapewnia opiekę i wychowanie uczniom pobierającym naukę w bełchatowskich szkołach. Naszym celem jest zapewnienie jak najlepszych warunków do rozwoju indywidualnego, uczenie życia w społeczności. Zamierzamy kontynuować programy autorskie i zajęcia dodatkowe.

Dyrektorzy z nowymi powierzeniami stanowisk swoje funkcje pełnić będą od 1 września 2015 roku do 31 sierpnia 2020 roku.

Krzysztof Borowski

Rzecznik prasowy