News
Czwartek 16 maja 2024

Oddali cząstkę siebie

Dużym zainteresowaniem cieszyła się siódma już edycja akcji „Samorządowcy oddają krew”, organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Do specjalnego autobusu, zaparkowanego przed urzędem, zgłosiły się w piątek (2.10.) aż 24 osoby, które oddały łącznie prawie 10 litrów krwi

Dużym zainteresowaniem cieszyła się dzisiejsza (2.10.), siódma już edycja akcji „Samorządowcy oddają krew”, organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Zgłosiły się 24 osoby. Lekarz nie zakwalifikował do oddania krwi tylko dwóch. Pobrano łącznie prawie 10 litrów życiodajnego płynu.

- Dzisiejsza akcja udała się, było duże zainteresowanie, sprawnie przebiegło pobieranie krwi – mówi Izabela Kozioł, pielęgniarka. - Niestety, tylko dwa procent polskiego społeczeństwa oddaje krew, a to zdecydowanie za mało. Krwi wciąż brakuje. Pamiętajmy o tym, że do tej pory nie wynaleziono substancji zastępującej krew, więc tym wyjątkowym gestem jeden człowiek może drugiemu człowiekowi bardzo pomóc.

Krzysztof Borowski

Rzecznik prasowy