News
Piątek 26 kwietnia 2024

„Porozmawiajmy w Łódzkiem”

W czwartek 24 czerwca wicemarszałek Województwa  łódzkiego Zbigniew Zięba spotkał się z samorządowcami w ramach cyku spotkań „Porozmawiajmy w Łódzkiem”. Spotkanie odbyło się w budynku SOSW w Bełchatowie.
główne
Wicemarszałek Województwa łódzkiego Zbigniew Zięba odwiedził powiat bełchatowski. W  Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym spotkał się ze Starostą Dorotą Pędziwiatr, przedstawicielami samorządów, organizacji pozarządowych oraz z urzędnikami, by móc przedstawić propozycję i ofertę poszczególnych departamentów Urzędu Marszałkowskiego. Mówiono o projektach, konkursach i różnego rodzaju naborach, które będą się odbywały w najbliższym czasie. Czasie szczególnym, przełomowym dla Powiatu Bełchatowskiego.
Zbigniew Zięba zwrócił szczególną uwagę na transformację energetyczną, która w chwili obecnej jest jednym z najważniejszych tematów dotyczących naszego regionu.
W trakcie spotkań swoje prezentacje przedstawili dyrektorzy Urzędu, przedstawiciele instytucji podległych Samorządowi Województwa, w tym aktualne i planowane konkursy unijne, realizowane programy wsparcia, możliwość pozyskania grantów. Podnoszono także tematy dotyczące kierunków rozwoju regionu.
Spotkanie było otwarte i cieszyło się dużym zainteresowaniem.

__________________________________________________
W ramach  tego samego projektu od godz. 13:00 na placu OSP Zelów odbywa się Piknik rodzinny "Lato z Funduszami Europejskimi". Serdecznie zapraszamy.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespoł ds.Promocji
← Back