News
Czwartek 16 maja 2024

Powitaliśmy nowy rok szkolny

We wszystkich szkołach powiatu bełchatowskiego obyło się dzisiaj uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Ściany odmalowane, ławki odnowione, krzesła poustawiane. Przez cały okres wakacyjny, zespoły administrujące budynkami szkół zadbały o to, by 1 września, uczniowie mogli na nowo rozpocząć naukę w swoich placówkach. W niektórych z nich, nowe jest nie tylko wyposażenie, czy koledzy z ławki, ale także włodarze. W czterech placówkach oświatowych powiatu bełchatowskiego pracę zaczęli nowi dyrektorzy, Anita Szymczyk – Trawińska, na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, Maria Krystyna Piskorz na stanowisko dyrektora Bursy Szkolnej w Bełchatowie, Grażyna Frontczak, na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie oraz Piotr Mielczarek, na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie. W uroczystych akademiach z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 wziął udział starosta bełchatowski, Waldemar Wyczachowski oraz wicestarosta Grzegorz Gryczka.

- Szczególnie serdecznie witam w murach szkoły uczniów klas pierwszych, którzy dziś rozpoczynają swoją przygodę z tą placówką – powiedział Waldemar Wyczachowski. - Życzę wszystkim uczniom dużo sił do wytężonej pracy, nauki, dla dobra nas wszystkich. Wymagajcie od siebie więcej niż nawet potrzeba, uczcie się dla własnego rozwoju, dla przyszłości tego kraju.

Zobacz zdjęcia w naszej Galerii!

- Na pocieszenie powiem wam, że już za dziesięć miesięcy kolejne wakacje – żartował Grzegorz Gryczka podczas wizyty w szkole w Zelowie - Na progu nowego roku szkolnego życzę wam w imieniu swoim i zarządu powiatu sukcesów w nauce, zdobycia wymarzonego zawodu, a nowej pani dyrektor dobrej współpracy ze starostwem.

W szkołach ponadgimnazjalnych od nowego roku szkolnego funkcjonuje 125 oddziałów, w których naukę pobiera 3000 uczniów, w tym 31 oddziałów klas pierwszych (806 uczniów)

Zespół ds. Promocji

← Back