News
Niedziela 12 maja 2024

Rozmawiali o problemie przemocy

Z powodu przemocy w rodzinie cierpi wiele dzieci. Brak ran czy siniaków na nie ciele wcale nie oznacza, że dziecko nie doświadcza domowego dramatu

Ponad stu specjalistów spotkało się na konferencji pt. ,,Razem przeciw przemocy w rodzinie", która odbyła się 20 listopada w Miejskim Centrum Kultury. Konferencja zgromadziła przedstawicieli instytucji zobowiązanych do przeciwdziałania przemocy w rodzinie, m.in. sądu, oświaty, zespołów interdyscyplinarnych, instytucji pozarządowych, policji.

Podczas konferencji była mowa o przemocy nie tylko tej fizycznej czy seksualnej, która jest łatwa do udowodnienia, ale i tej psychicznej, któta pozostawia po sobie głęboki ślad w psychice dziecka.

Wykład pt."Rozpoznawanie krzywdzenia dziecka i pierwszy kontakt z dzieckiem krzywdzonym, ze szczególnym uwzdlędnieniem wykorzystania seksualnego" poprowadziła Beata Ciejka psychoterapeutka z Fundacji Dzieci Niczyje. Opowiadała m.in. o możliwych motywawach znęcania się nad dziecmi, o tym jak ważna jest szybka interwencja oraz podawała przykłady przeprowadzanych interwencji.

Podczas konferencji wystąpili również przedstawiceile jednostek realizujących zadania przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Jej organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Zespół ds. Promocji

← Back