News
Czwartek 16 maja 2024

Śladem żołnierzy Kampanii Wrześniowej

Ciekawe konkurencje, jak np. strzelanie z wiatrówki, udzielanie pomocy przedmedycznej, rzut granatem czekają  na uczestników XVI Regionalnego Marszu Na Orientację na Góry Borowskie w sobotę, 12 września. Mogą wziąć w nim udział osoby w wieku powyżej 12 lat. Termin zgłoszeń upływa 10 września

Marsz na orientację na Góry Borowskie organizowany jest już po raz szesnasty w rocznicę walk obronnych reduty „Góry Borowskie”. Przedsięwzięcie ma przybliżyć jego uczestnikom realia, jakie otaczały żołnierzy we wrześniu 1939 roku. Konkurencje przygotowane na trasie mają za zadanie nie tylko sprawdzać wiedzę i umiejętności, ale także inspirować i rozwijać zainteresowania, przede wszystkim historią kraju, umacniać takie wartości jak patriotyzm, współdziałanie, empatia. Udział w marszu mogą wziąć trzyosobowe drużyny wraz z opiekunem. Na starcie (Rynek Grocholski, godz. 9.00) zespoły otrzymają mapy , na których będzie zaznaczona trasa, wiodąca w większości przez tereny leśne (Grocholice – Kielchinów – Borowa Góra). Po drodze uczestnicy marszu zmierzą się z kilkoma konkurencjami, takimi jak udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelanie z broni pneumatycznej,  rzut granatem do celu, quiz wiedzy historycznej. Osiągnięte rezultaty będą punktowane. Wyniki rywalizacji zostaną ogłoszone na zakończenie imprezy, u podnóża Gór Borowskich. Dla najlepszych drużyn przewidziano nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymają plakietki okolicznościowe i potwierdzenia udziału w marszu oraz posiłek. Organizator – Regionalne Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne zapewnia także transport powrotny do Bełchatowa.

Zgłoszenia uczestników potrwają do 10 września. Wypełnioną kartę (plik poniżej) należy drogą elektroniczna przesłać pod adres: rssk@tlen.pl.

XVI Regionalny Marsz Na Orierntację w Rocznicę Walk Obronnych Reduty "Góry Borowskie" organizuje Regionalne Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne w Bełchatowie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sztab Ratownictwa oraz Stowarzyszeniem Gruoa Rekonstrukjcji  Historycznej 84 Pułku Strzelców Poleskich.

Zespół ds. Promocji

← Back