News
Sobota 11 maja 2024

Służby ćwiczyły w Sempertransie

Ewakuacja rannych ze strefy zagrożonej, udzielenie pomocy medycznej i ugaszenie pożaru - służby ratownicze ćwiczyły w zakładzie Sempertrans w Rogowcu. W sprawdzianie wzięło udział 19 zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja i Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Ćwiczenia zgrywające służb ratowniczych powiatu bełchatowskiego odbyły się 13 listopada w zakładzie Sempertrans w Rogowcu. Ich zadaniem było sprawdzenie rozwiązań przyjętych w Planie Ratowniczym Powiatu Bełchatowskiego, a także doskonalenie zasad współpracy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej ze służbami ratowniczymi. W ćwiczeniach wzięło udział 19 zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Scenariusz ćwiczeń zakładał pozorowany wybuch wózka widłowego z instalacją gazową, szybkie rozprzestrzenianie się pożaru na terenie zakładu, czego skutkiem były m.in. obrażenia u niektórych pracowników. Zadaniem ćwiczących była ewakuacja ze strefy zagrożonej osób poszkodowanych, udzielenie im pomocy medycznej oraz ugaszenie modelowego pożaru.

GALERIA ZDJĄÄ†

Krzysztof Borowski