News
Niedziela 12 maja 2024

Smak na zdrowie

Festiwal Smaków już po raz czwarty zgromadził młodzież w poszukiwaniu nowych i ciekawych smaków

Tłumy młodzieży odwiedziły „Festiwal Smaków”, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 4 w Bełchatowie. Stoiska ze spożywczymi wyrobami regionalnymi, zdrową żywnością oraz przykładowymi wypiekami uczniów technikum gastronomicznego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, których liczba przekroczyła pół tysiąca. Myślą przewodnią spotkania była edukacja młodzieży w zakresie propagowania zdrowego trybu życia poprzez zdrowe odżywianie się oraz uprawianie sportu.

- Problem otyłości wśród polskiej młodzieży niestety jest coraz większy – mówi Grzegorz Gryczka, wicestarosta bełchatowski. - Dlatego inicjatywa „ekonomika”, corocznych spotkań promujących aktywny i połączony z racjonalnym odżywaniem styl życia, doskonale wpisuje się w priorytety powiatu odnośnie tego rodzaju działań. Budując obiekty sportowe czy organizując zawody, marsze czy rajdy rowerowe, chcemy zachęcić dzieci i młodzieży do uprawiania sportu i czerpania przyjemności z ruchu i zabawy na świeżym powietrzu.

Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego. Powiat reprezentował Grzegorz Gryczka, wicestarosta bełchatowski oraz Agnieszka Wasilewska, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu.

- Festiwal jest także dla nas doskonałą okazją do zaprezentowania szerokiej oferty edukacyjnej naszej szkoły – mówi Marek Tokarek, dyrektor szkoły. - Oprócz gimnazjalistów z terenu naszego powiatu odwiedzają nas przecież także uczniowie z powiatów sąsiednich, mamy nadzieję, że proponowane przez nas kierunki nauczania, zwłaszcza zawodowe, przypadną im do gustu.

Krzysztof Borowski
rzecznik prasowy