News
Środa 15 maja 2024

Stadion miejscem dla solidarności

Mecz pomiędzy PGE GKS Bełchatów a Zawiszą Bydgoszcz (środa, 26.08)  będzie nie tylko wielkim wydarzeniem sportowym, ale także okazją do upamiętnienia ważnej daty związanej z historią naszego kraju -  35. rocznicą powstania NSZZ „Solidarność”

W ramach kampanii „GKS Bełchatów łączy” sportowemu spotkaniu będzie nadana wyjątkowa oprawa związana z 35. rocznicą powstania NSZZ „Solidarność”. Mecz poprzedzi spotkanie środowiska naukowego, samorządowego oraz przedstawicieli związków zawodowych i wykład prof. dra hab. Krzysztofa Barana z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pt. „35 lat NSZZ „Solidarność” z perspektywy oczekiwań społecznych w dniu powstania i czasach obecnych ze szczególnym uwzględnieniem dialogu społecznego”.

- Rywalizacja sportowa zapewni dobry futbol, zaś nasza dodatkowa inicjatywa będzie propagować wśród młodych ludzi idee solidarnościowe. Będzie to również okazja do zacieśnienia kontaktów z przedstawicielami związków zawodowych z regionu łódzkiego i piotrkowskiego, na których udział bardzo liczymy.– mówi Krzysztof Nowicki, Prezes Zarządu GKS „Bełchatów” S.A. -  Chcemy pokazać, że stadion przy Sportowej jest otwarty dla wszystkich.

Mecz 5. kolejki I ligi pomiędzy PGE GKS Bełchatów a Zawiszą Bydgoszcz rozpocznie się o godz. 17:30.

Michał Antczak

GKS "Bełchatów" S.A.