News
Czwartek 16 maja 2024

Stypendia nagrodą i motywacją dla najpilniejszych

Studenci, mieszkańcy powiatu bełchatowskiego, którzy mogą pochwalić się dobrymi ocenami mają szansę na stypendium od samorządu powiatu. Czas na złożenie wniosku jest do końca października

Studenci wszystkich typów publicznych i niepublicznych uczelni wyższych mogą składać wnioski o przyznanie Stypendium Motywacyjnego Rady Powiatu w Bełchatowie za wyniki osiągnięte w nauce w roku akademickim 2014/2015. Nadrzędnym kryterium, obok stałego zameldowania na terenie powiatu, jest uzyskanie średniej ocen 4,85 w skali 5-stopniowej lub 5,30 w skali 6-stopniowej. Warunkiem jest również nieukończenie przez studenta 26 lat w czasie trwania roku akademickiego. Na tegoroczne stypendia przeznaczono w tym roku 30 tysięcy złotych. Specjalna komisja powołana przez starostę, która rozpatrzy złożone przez studentów wnioski, zastanowi się także, jak podzielić pieniądze. Jak dotąd  najwyższe stypendium wyniosło 2,5 tysiąca złotych, najniższe tysiąc złotych.  Przyznawanie stypendium motywacyjnego studentom z powiatu bełchatowskiego ma już wieloletnią tradycję. Ma ono formę jednorazowej wypłaty.

Wnioski dostępne są na stronie internetowej www.powiat-belchatowski.pl w zakładce druki do pobrania oraz w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Potwierdzone przez uczelnię wnioski wraz z kserokopią dowodu osobistego można składać w sekretariacie Starostwa Powiatowego, ul. Pabianicka 17/19 lub bezpośrednio do Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, ul. Czapliniecka 96.

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu

← Back