News
Sobota 11 maja 2024

Sytuacja młodych osób na rynku pracy - zaproszenie na targi pracy

Podmioty związane z rynkiem pracy zastanowią się podczas konferencji w piątek, 27.11, jakie możliwości zatrudnienia, ale i zagrożenia pozostania bez pracy, mają młodzi ludzie w naszym powiecie. Konferencji, pod patronatem starosty Waldemara Wyczachowskiego, będą towarzyszyć targi pracy.

Konferencja, organizowana przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie Trybunalskim, ma odpowiedzieć na pytanie, jak wygląda rynek pracy dla młodych na terenie powiatu bełchatowskiego. W tym celu uczestnicy poznają nie tylko dane statystyczne nt. bezrobocia wśród osób do 30 roku życia, ale także różnorodne formy wsparcia dla tej grupy społeczeństwa. Swoje oferty dotyczące szkoleń czy pośrednictwa zawodowego przedstawią m.in. Akademickie Biuro Karier, CEiPM OHP, Fundacja Rozwoju Gminy Zelów i Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów. Na pożyteczne informacje np. o refundacjach mogą liczyć także pracodawcy, którzy są zainteresowani zatrudnianiem młodych pracowników. Organizatorzy wydarzenia chcą również rozpowszechnić „dobre praktyki”, czyli przykłady wykorzystywania pomocy unijnej w ramach realizowanego projektu OHP „Równi na rynku pracy”.

Konferencja adresowana jest w szczególności do młodzieży szkolnej oraz akademickiej, ale również do osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Swoje oferty zatrudnienia przedstawią m.in.: Agencja Pracy Select, Work Service, Kaufland, Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie Trybunalskim. Konferencja odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie, w piątek, 27 listopada, w godz. 10-14. Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, objął przedsięwzięcie patronatem honorowym.

Zespół ds. Promocji

← Back