News
Poniedziałek 13 maja 2024

Uczczą niepodległość i posmakują gęsinę

11 listopada w Drużbicach odbędzie się ,,Święto Niepodległości z gęsiną w tle”. Jednym z punktów programu będzie rozstrzygniecie konkursu kulinarnego

Uroczystości rozpocznie msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 14 w kościele parafialnym w Drużbicach, następnie zostaną złożone kwiaty na grobie nieznanego żołnierza na parafialnym cmentarzu. O godz. 15.30 na placu rekreacyjnym w Drużbicach odbędzie się koncert pieśni patriotycznych góralskiej kapeli Ondraszki.

Tegorocznym obchodom Święta Niepodległości towarzyszyć będzie rozstrzygnięcie konkurs kulinarnego pn. ,,Na św. Marcina najlepsza gęsina”. Ogłoszenie zwycięzców konkursu i degustację potraw zaplanowano na godz. 16.30.

Patronat honorowy nad drużbickim świętem objął Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski

Zespół ds. Promocji
Straoistwo Powiatowe