News
Środa 15 maja 2024

Uczniowie z Niemiec przyglądają się Polsce

Młodzież z partnerskiego powiatu Berchtesgadener Land w Niemczech będzie gościć do środy w Bełchatowie. 28-osobowa grupa uczniów i opiekunów m.in. zwiedzi kopalnię i pojedzie do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik

Niemieccy uczniowie z partnerskiego powiatu Berchtesgadener Land przyjechali do Bełchatowa w sobotę, zamieszkali u polskich rodzin. Niedzielę spędzili z polskimi rówieśnikami na zajęciach w Powiatowym Centrum Sportu i na integracyjnym grillu. Były tańce, wspólnie śpiewanie piosenki, zajęcia plastyczne i sportowe.

Zobacz zdjęcia w galerii

Jak mówią goście z Bawarii, polskie rodziny bardzo ciepło ich przyjęły, a dotychczasowy pobyt w naszym powiecie oceniają bardzo pozytywnie. Przed nimi, po raz pierwszy w historii wymiany, wycieczka do stolicy, podczas której zwiedzą m.in. Zamek Królewski oraz Centrum Nauki Kopernik.

Wiosną bełchatowscy uczniowie pojadą do Niemiec, gdzie przyjmować ich będą nasi obecni goście. Wymiana młodzieży międzi powiatem bełchatowskim a Berchtesgadener Land trwa od wielu lat i jest stałym punktem partnerskiej współpracy.

Zespół ds. Promocji

← Back