News
Sobota 11 maja 2024

Uczyli się ratować ludzkie życie

Bełchatowscy przedsiębiorcy dowiedzieli się, jak prawidłowo wykonać resustytację, monitorować oddech, jak pomóc w przypadku oparzeń czy złamań. Było to pierwsze z cyklu szkoleń udzielania pierwszej pomocy

Na cykl szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przedsiębiorców zaprosił bełchatowski starosta i Regionalna Izba Gospodarcza. Pierwszy kurs odbył się 18 listopada w siedzibie RIG. Wzięło w nim udział 28 osób.

Uczestnicy najpierw przysłuchiwali się teorii, po to aby potem przećwiczyć ,,na własnej skórze" postępowanie, zarówno z przytomnym, jak i nieuruchomionym pacjentem. Każdy miał okazję przeprowadzić chociażby resuscytację.

Przedsiębiorcy wyszli po szkoleniu mądrzejsi m.in. o wiedzę z zakresu zabezpieczania miejsca zdarzenia, postępowania w przypadku zaburzeń przytomności, zawału, oparzeń, krwawień, czy złamań.

- Takie szkolenia pwoodują, że ludzie stają się bardziej śmielsi i odważniejsi w sytułacji zagrożenia życia – mówi jedna z ratowniczek prowadzących szkolenia.

Polskie prawo nakłada na świadka zdarzenia obowiązek powiadomienia o nagłym zagrożeniu zdrowotnym pogotowia ratunkowego lub innych służb ratowniczych, a także udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu, dlatego zachęcamy do udziału w kolejnych zajęciach.

Szkolenia organizuje Starostwo Powiatowe w Bełchatowie wspólnie z Regionalną Izbą Gospodarczą. W kolejnych miesiącach przeszkolone zostaną jeszcze dwie grupy przedsiębiorców.

Zespół ds. promocji

← Back