News
Środa 15 maja 2024

Wielka sztuka dla małych artystów

„Wakacje ze sztuką” to nazwa projektu, który realizuje biblioteka w Zelowie. Współfinansuje go Łódzki Dom Kultury. Dzieci biorące w nim udział poznają różne techniki plastyczne, rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne

„Wakacje ze sztuką” są nie tylko dobrym pomysłem na ciekawe spędzanie czasu wolnego. Uczestnicy projektu poznają przede wszystkim różnorodne techniki plastyczne, rozwijają kreatywność i wyobraźnię oraz umiejętności manualne. Pierwsze warsztaty plastyczne odbyły się w lipcu. W zajęciach wzięło udział 30 dzieci. Poznały one technikę projektowania i wykonywania ceramicznych ozdób. Każdy otrzymał glinę oraz niezbędne narzędzia do jej obróbki, aby wykonać różnorodne ozdoby i przedmioty. Wszystkie ulepione prace zostały przewiezione do pracowni ceramicznej, a tam je wysuszono i wypalono.

Kolejne warsztaty poświęcono papieroplastyce. Dzieci otrzymały kartonowe pudełka oraz materiały potrzebne do ich ozdobienia. Każde dekorowało swoje pudełko według własnego pomysłu za pomocą różnorodnych technik plastycznych m.in wyklejania, malowania i rysowania. Podczas zajęć mali artyści wykazali się świetną wyobraźnią i pomysłowością.

Ciekawym odcinkiem „Wakacji ze sztuką” były zajęcia plenerowe w parku im. Romualda Traugutta. Przy użyciu różnych technik plastycznych uczestnicy projektu malowali wzajemnie swoje portrety. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Wakacje ze sztuką" współfinansowanego przez Łódzki Dom Kultury.

Aneta Kasprzykowska

← Back