News
Środa 15 maja 2024

Wsparcie dla szpitala

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zamierza przekazać z budżetu powiatu 100 tysięcy złotych dla Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie na zakup aparatu usg wraz z oprzyrządowaniem dla oddziału chorób wewnętrznych I. Na sierpniowej sesji Rada Powiatu  zdecyduje o przekazaniu dotacji na ten cel.

- Praktycznie co roku udzielamy dotacji bełchatowskiemu szpitalowi. W ostatnich latach samorząd powiatu bełchatowskiego przekazał ponad milion złotych na zakupy nowoczesnego sprzętu i wyposażenia – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Właścicielem lecznicy jest Zarząd Województwa, jednak w przeważającej części korzystają z jej usług pacjenci z naszego powiatu. Stąd też nasza troska o kondycję szpitala  i udzielanie mu w miarę naszych możliwości pomocy finansowej. Z pewnością także dzięki temu jakość leczenia w Bełchatowie jest coraz lepsza.

W 2014 roku dzięki pomocy powiatu szpital kupił łóżka rehabilitacyjne wraz z wyposażeniem dla zakładu opiekuńczo-leczniczego, sprzęt medyczny dla oddziału opieki paliatywno-hospicyjnej oraz dokonał przebudowy łazienek w oddziale pediatrycznym.

W ostatnich latach samorząd powiatu przekazał Szpitalowi Wojewódzkiemu w Bełchatowie ponad milion złotych na zakupy nowoczesnego sprzętu i wyposażenia. Dlatego Starostwo Powiatowe w Bełchatowie otrzymało Medal Amicus Salutis za całokształt działalności dla dobra bełchatowskiego szpitala. Medal został ustanowiony w marcu 2004 roku przez ówczesnego dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie dla uhonorowania osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla placówki. Na liście odznaczonych jest wiele podmiotów, w tym osób fizycznych i przedsiębiorstw.

Krzysztof Borowski

Rzecznik prasowy