News
Sobota 11 maja 2024

Wygrali kurs na prawo jazdy

Choć nie posiadają jeszcze prawa jazdy, to wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego mają w jednym palcu. Mowa o zwycięzcach kolejnej edycji konkursu „ABC bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy”

Dziś (wtorek) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 4 w Bełchatowie odbył się finał konkursu sprawdzającego wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego „ABC bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

Miejsce I w konkursie zajął Mateusz Sołtys, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie, który wygrał refundację kursu na prawo jazdy w wysokości 100 procent oraz nagrodę Starosty Bełchatowskiego w postacie tabletu. II miejsce zajął Kamil Zatorski, również z ZSP w Kleszczowie, który w nagrodę otrzymał refundację kursu na prawo jazdy w wysokości 75 procent. Trzecie miejsce przypadło Marcie Kowalczyk z I Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie, która wygrała refundację kursu w wysokości 50 procent, a czwarte miejsce zajął Natanel Wieczorek, również z I LO, który też otrzyma 50 procent zniżki na kurs nauki jazdy.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (klas II, III, IV) z terenu Bełchatowa. W konkursie mogły wziąć udział osoby, które nie posiadały prawa jazdy kategorii B i nie były uczestnikami kursu na prawo jazdy. W finale wzięło udział 38 uczniów.

Krzysztof Borowski
rzecznik prasowy