News
Sobota 11 maja 2024

Zdrowie na pierwszym miejscu w "Kochanowskim"

Zdrowi, piękni i młodzi chcą być uczniowie „Kochanka” nie tylko wtedy, kiedy jeszcze są  nastolatkami. O tym, jak zachować ten najważniejszy życiowy kapitał na dłużej, dowiadywali się podczas Tygodnia Zdrowia.

W dniach 16-20 listopada 2015r. już po raz szósty w II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego odbył się Tydzień Zdrowia. Uczniowie wzięli udział w cyklu spotkań, warsztatów i prelekcji poświęconych zdrowemu trybowi życia, z uwzględnieniem różnych aspektów zdrowia: fizycznego, psychicznego i społecznego. Młodzież uczestniczyła:
- w zajęciach z dietetykiem dotyczących prawidłowego odżywiania się i otyłości,
- warsztatach na temat zdrowia i pielęgnacji skóry,
- spotkaniach poświęconych  profilaktyce raka piersi,
- warsztatach z psychologami podejmującymi problematykę walki ze stresem i skutecznej komunikacji,
- spotkaniach dotyczących wpływu dopalaczy i narkotyków na organizm człowieka.

Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i przypomniały im, jak ważna jest dobra forma fizyczna i psychiczna.

II LO w Bełchatowie

← Back