News
Środa 15 maja 2024

Zespół Mazowsze wystąpi w Parznie

Starosta bełchatowski i wójt gminy Kluki zapraszają na niesamowity koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze, który odbędzie się 26 września w Parznie

Koncert PZLPiT "Mazowsze” organizowany jest w Hołdzie Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Miejscowość Parzno jest doskonałym miejscem na zaprezentowanie koncertu, ponieważ tam żyła i zmarła Wanda Malczewska - Patronka Powstańców Styczniowych. W dniu 25 września minie 119 rocznica jej śmierci, termin koncertu został wybrany specjalnie by upamiętnić jej działalności dla mieszkańców naszego powiatu.

Występ Zespołu Mazowsze - perełki kultury polskiej, skierowany jest do szerokiej grupy odbiorców, zarówno osób starszych jak i młodych, do mieszkańców powiatu bełchatowskiego i województwa łódzkiego. Dzięki hojności lokalnych władz, kultura najwyższego poziomu dostępna jest dla wszystkich bez jakichkolwiek opłat za bilety wstępu.

Koncert odbędzie się w Kościele w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Parznie, 26 września, o godzinie 19:00. Powiat Bełchatowski przyznał dotację na zadanie publiczne z zakresu kultury w wysokości 19.600 zł.

Patronatu Honorowego udzielili również: Marszałek Województwa Łódzkiego -Witold Stepień, Wojewoda Łódzki Pani -Jolanta Chełmińska, Senator RP - Wiesław Dobkowski. Patronat medialny objęła TVP 3.

Zespół ds. Promocji

← Back