News
Niedziela 12 maja 2024

Zgaś ryzyko

Już w najbliższą niedzielę Państwowa Powiatowa Straż Pożarna będzie opowiadać i uczyć min. o zasadach bezpiecznego zachowania się i postępowania w przypadku wystąpienia pożaru, wszystkich odwiedzających galerię Olimpię

W ciągu ostatnich dziecięciu lat, tylko w Polsce, rocznie wybucha ok. 160 tys. pożarów, w wyniku których śmierć ponosi ponad 550 osób,  kolejnych kilka tysięcy doznaje uszczerbku na zdrowiu a 300-400 zgonów rocznie jest wynikiem zaczadzenia tlenkiem węgla. Statystyki są przerażające i biją na alarm, dlatego Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Bełchatowie, pod patronatem starosty bełchatowskiego, już po raz trzeci, organizuje festyn „Bezpieczny dom” w ramach programu „Zgaś ryzyko”.

W niedzielę 8 listopada w godzinach 16:00 -19:00 strażacy będą uczulać na niebezpieczeństwo, jakim jest czad w sezonie grzewczym. Opowiedzą  o zasadach właściwego korzystania z urządzeń grzewczych i wentylacyjnych oraz o tym, w jaki sposób udzielić pomocy  w przypadku zatrucia tlenkiem węgla. Będą edukować również mieszkańców z  zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domu oraz jak zachować się w przypadku zagrożenia, które już wystąpi. Ponadto udzielane będą porady prawne z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej.

W  niedzielne popołudnie w galerii odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji. Odbędą się pokazy służb ratowniczych, prezentacja specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego, ratownictwa chemicznego  i ratownictwa wodno-nurkowego. Nie zabraknie również konkursów zarówno dla dzieci jak i dorosłych a co godzinę będzie można wygrać czujkę tlenku węgla, która zainstalowana w mieszkaniu w którym jest węglowe lub gazowe ogrzewanie może uratować ludzkie życie. Festyn uatrakcyjni spotkanie
z siatkarzami oraz piłkarzami bełchatowskich klubów.

Akcja została objęta honorowym patronatem starosty bełchatowskiego Waldemara Wyczachowskiego.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.
Galeria Olimpia, 8 listopad, godzina 16:00-19:00.

Zespół ds. Promocji

← Back