News
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Będzie bezpieczniej

Pomysł starosty bełchatowskiego na zwiększenie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi powiatowej Wygoda – Mzurki w miejscowości Kącik, gdzie droga krzyżuje się z drogą wojewódzką 485 Łódź – Bełchatów, zyskał aprobatę Zarządu Dróg Wojewódzkich. Waldemar Wyczachowski zaproponował, by w pobliżu skrzyżowania utworzyć poprzeczne, wypukłe pasy.

-  Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował nas, że zabezpieczy pieniądze na wykonanie na skrzyżowaniach w Kąciku oraz Wygodzie tzw. linii wibracyjnych. Są to specjalne wypukłości na jezdni, które zmuszają kierowców do zdjęcia nogi z gazu  – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Zaproponowane przez nas zmiany na skrzyżowaniu wymagają akceptacji także Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego. Mam nadzieję, że opinia będzie  pozytywna.

Argumenty starosty oraz następnie Zarządu Dróg Wojewódzkich odnośnie podniesienie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu podzieliła również Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Krzysztof Borowski

Rzecznik prasowy