News
Środa 01 maja 2024

Dzień Patrona Miasta

Uroczystości Dnia Patrona Miasta, św. Jana Pawła II odbyły się dziś w parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Księża, poczty sztandarowe, samorządowcy, przedstawiciele firm, instytucji, stowarzyszeń złożyli kwiaty przy pomniku Jana Pawła II. Powiat reprezentowała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i członek zarządu Marek Jasiński.
główne
W samo południe w kościele pw. Narodzenia NMP rozpoczęła się uroczysta msza św. w intencji mieszkańców miasta przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, Patrona Miasta, którą koncelebrował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W ramach Dnia Patrona wręczono nagrody w konkursie powiatowym „Pontyfikat Świętego Jana Pawła II”. Wydarzenie Patronatem Honorowym objęła mi.in Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych z Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego. Zgłosili się uczniowie z SP nr 1, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 8 w Bełchatowie, SP w Drużbicach i SP w Klukach. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych:klasy IV- V i klasy VI -VIII. Uczestnicy biorący udział w konkursie, zmierzyli się z wykonaniem pracy plastyczno-literackiej, czyli komiksu przedstawiającego drogę życiową Jana Pawła II – Jego dążenie do świętości.

Tematem prac uczniów klas IV – V było „Życie Karola Wojtyły, przyszłego Papieża”. Natomiast uczniowie klas VI – VIII zajęli się tematem „Pontyfikat Jana Pawła II”.
Głównym organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 13
im. UNICEF z Oddziałami Integracyjnymi w Bełchatowie i Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie, zaś współorganizatorami byli Szkoła Podstawowa nr 5 w Bełchatowie i Parafia pw. Wszystkich Świętych.

Jury przyznało nagrody:
Kategoria I – (klasy IV – V)
Miejsce pierwsze - Weronika Zajączkowska – SP nr 4
Miejsce drugie – Dorian Jóżwicki – SP nr 1
Miejsce trzecie – Laura Kałużna – SP nr 4

Kategoria II – (klasy VI – VIII)
Miejsce pierwsze – Ernestyna Mastalerz – SP nr 8
Miejsce drugie – Kacper Czerwiński – SP nr 1