News
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Popłynęli przez Dragin, Mamry, Święcajty

Dwanaście załóg z Bełchatowa przemierzało szlak jezior mazurskich na północ od Giżycka. Dziewiąty już rejs zorganizował Klub Żeglarski Abordaż

Każdego roku Klub Żeglarski Abordaż, działający przy SiTG kopalni, organizuje cieszące się wielką popularnością rejsy po Wielkich Jeziorach Mazurskich. IX tegoroczny rejs okazał się rekordowym pod względem liczby uczestników – 65 osób, jak również liczby załóg. Za rufą pozostawały kolejne jeziora: Tajty, Kisajno, Dargin, Dobskie, Mamry, Przystań, Święcajty. Odwiedzanymi portami były: Sztynort, Mamerki, Trygort, Węgorzewo, Ogonki, Bogaczewo, Wilkasy, Piękna Góra.

Jedną załogę stanowiły wyłącznie kobiety dowodzone przez Kamilę Dobrzańską – na co dzień zatrudnioną w bełchatowskim starostwie na stanowisku naczelnika wydziału inwestycji, strategii i zamówień publicznych. Już na początku września załoga Kamili Dobrzańskiej rywalizować będzie w Regatach Miast Partnerskich na Jeziorach Kisajno – Dargin na trasie Giżycko – Sztynort. Tradycyjnie już komandorem rejsu był Leszek Kacprzyk – Komandor K.Ż. Abordaż.

Leszek Kacprzyk

← Back