News
Poniedziałek 29 kwietnia 2024

AKTUALNOSCI

Samorząd powiatu bełchatowskiego wsparł gminę Bełchatów dotacją w wysokości 50 000 zł przy realizacji zadania pn. „Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zawady – etap IV”. Inwestycja objęła budowę kanalizacji sanitarnej o łącznej długości ok. 208 metrów wraz z 15 odgałęzieniami.
V Powiatowy Rajd Rowerowy z Załogą Rowerową „Zgrzyt” wiódł ścieżkami powiatu, które  wyróżniają się sąsiedztwem wyjątkowych miejsc - śladów II wojny światowej i miejsc pamięci narodowej. W "brązowym rajdzie" pojechało ponad 60 osób
6 września przy pomniku na Górach Borowskich odbyła się uroczystość upamiętniająca wydarzenia, które rozegrały się tam w pierwszych dniach września 1939 roku. Odprawiono mszę św., odbył się apel poległych, liczne delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Powiat bełchatowski reprezentował Grzegorz Gryczka, wicestarosta.
Po raz kolejny Grocholice były miejscem oddania hołdu bohaterom Września 1939 roku. W 76. rocznicę obrony Gór Borowskich uroczystość zgromadziła władze samorządowe powiatu i gmin, młodzież szkolną, organizacje społeczne i polityczne, delegacje zakładów pracy.
08-09-2015

Stadion rośnie

Już w październiku tego roku na terenie Powiatowego Centrum Sportu będzie można skorzystać z profesjonalnego stadionu lekkoatletycznego, na którym rozgrywać się będą nawet zawody na szczeblu ogólnopolskim
07-09-2015

Chabry z poligonu

Od października bełchatowskie klasy mundurowe z ZSP nr 3 będą lepiej wyszkolone. Dyrekcja szkoły podpisała porozumienie ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec”, który zobowiązał się przekazywać młodym rekrutom podstawową wiedzę z wojskowości.
Po wielu latach starań wreszcie udało się sfinalizować temat przebudowy drogi powiatowej Kamień – Chabielice. W starostwie podpisano umowę z wykonawcą przebudowy. Koszt tegorocznych prac to prawie 1.900.000 złotych. Prace mają ruszyć w połowie września, zakończenie planowane jest w listopadzie.
Ciekawe konkurencje, jak np. strzelanie z wiatrówki, udzielanie pomocy przedmedycznej, rzut granatem czekają  na uczestników XVI Regionalnego Marszu Na Orientację na Góry Borowskie w sobotę, 12 września. Mogą wziąć w nim udział osoby w wieku powyżej 12 lat. Termin zgłoszeń upływa 10 września
We wszystkich szkołach powiatu bełchatowskiego obyło się dzisiaj uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
Obchody jubileuszu 35-lecia powstania NSZZ „Solidarności” Regionu Piotrkowskiego odbyły się w Bełchatowie. Podniosłe wydarzenie zgromadziło posłów, członków związku, kombatantów, samorządowców i historyków. Władze powiatu reprezentowali Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski i Grzegorz Gryczka, wicestarosta