Piątek 26 kwietnia 2024

glowne1
Rozpoczęły się przygotowania do Eko-pikniku. Chętni do udziału w festiwalu piosenek czy konkursie plastycznym mogą już zglaszać się do bełchatowskiego starostwa .Termin zgłoszeń upływa pod koniec lipca.
1
Blisko sto osób, członków i sympatyków Powiatowego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi przy Kopalni Bełchatów uczciło Światowy Dzień Krwiodawcy organizując rodzinny piknik. Spotkaniu towarzyszyły wspólna zabawa, pokazy i poczęstunek. Bełchatowski starosta objął przedsięwzięcie honorowym patronatem i wsparł krwiodawców finansowo.
Augustin Egurrola, Eko Bio i Corin... Co wspólnego mają ze sobą: tancerz, firma dbająca o środowisko i marka, produkująca ekskluzywną bieliznę? Wszyscy już skorzystali z projektu Strefa RozwoYou, oferującego przedsiębiorcom z regionu dofinansowanie na podnoszenie kompetencji pracowników. Do tego grona wkrótce dołączą kolejne firmy, bo Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. prowadzi nowy nabór do programu. Inny niż dotychczas – terenowy. Specjalny Camper Regio Strefy będzie czekał na przedsiębiorców w Bełchatowie 28 czerwca (czwartek) w g. 9.30 – 15.30 przy ul. Pabianickiej 17/19 (przed starostwem).
glowne
Bezplatne badanie piersi będzie można wykonać 6 lipca w Ruścu. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić niezależnie od miejsca zamieszkania.
27-06-2018

Droga w przebudowie

kociszew glowne
776 metrów drogi powiatowej na odcinku Kociszew – Drużbice zyskuje właśnie nową nawierzchnię. Wczoraj rozkładana był warstwa wyrównawcza asfaltu, w następnych dniach położona zostanie warstwa ścieralna.

botoks glowne 1
W ramach projektu "Kultura dostępna" bełchatowski Helios wyświetli w czwartek, 28 czerwca, polski thriller Patryka Vegi pt. "Botoks". Seanse o godz. 13 i 18, a bilety po 10 zł.
dzien ratownika  glowne
Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie organizuje w piątek, 29 czerwca, akcję „Bezpieczne wakacje 2018”. Ratownicy wodni oraz zaprzyjaźnione służby pochwalą się swoimi umiejętnościami, zaprezentują profesjonalny sprzęt ratowniczy. Akcja uświetni obchody Dnia Ratownika Wodnego.
Jak i skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy? To pytanie spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Z odpowiedzią przyjadą do Bełchatowa doradcy, którzy będą zachęcać do udziału w projekcie Strefa RozwoYou, realizowanym przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Dofinansowanie, o jakie przedsiębiorcy mogą się ubiegać, może wynieść nawet 80% kosztów usług rozwojowych. Eksperci przyjadą specjalnym camperem, który zaparkuje na placu przy bełchatowskim starostwie przy ul. Pabianickiej. Będą w nim czekać na przedsiębiorców w czwartek, 28 czerwca, od 11.30 do 16.30. Zapraszamy.
glowne
Siedemdziesięciu pięciu uczniów, uczestników projektu „Europejskie kwalifikacje normą XXI w. – zagraniczne staże zawodowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego” spotkało się w ZSP nr 4 na podsumowaniu swojej przygody z nauką zawodu za granicą. Młodzież odebrała certyfikaty potwierdzające udział w przedsięwzięciu, zorganizowanym dla niej przez bełchatowskie starostwo.
glowne2
Ponad dwustu uczniów, reprezentujących powiaty bełchatowski, piotrkowski i tomaszowski, wzięło dział w tegorocznej edycji konkursu „Bezpieczna elektryczność”. Dziesięciu najlepszych spotkało się Centrum Kształcenia Praktycznego na uroczystości podsumowania rywalizacji. Niestety, w gronie tym zabrakło młodzieży z Bełchatowa.