Piątek 26 kwietnia 2024

dyktanfo glowne
Niedziela, 20 maja to dzień, w którym osoby lubiące pisanie dyktand powinny odwiedzić SOLPARK Kleszczów, w którego auli odbędzie się kolejna, już dziewiąta edycja „Dyktanda Kleszczowskiego”. Do rywalizacji w poprawnym pisaniu dyktowanego tekstu zaprasza organizator dyktanda - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.
wyjazdy glowne
Wiedzę o roślinach i zwierzętach, ciekawych zjawiskach w przyrodzie czy formach ochrony środowiska poznają w terenie uczniowie szkół z naszego powiatu, uczestnicy wyjazdów ekologicznych, współfinansowanych przez bełchatowskie starostwo. Na liście odwiedzonych miejsc są m.in. ogrody zoologiczne, parki krajobrazowe, muzea przyrodnicze.
glod wiedzy
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o. rozpoczyna realizację projektu „BON – apetyt na rozwój” dla przedsiębiorców z województwa łódzkiego, którego celem jest podniesienie kwalifikacji pracodawców i pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez szkolenia. Tematyka szkoleń jest dowolna z jedynym ograniczeniem, że szkolenie musi być wpisane w Bazę Usług Rozwojowych zamieszczoną na stronie www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl.
glowne
Krzysztof Marczak wywalczył tytuł Mistrza Europy w Maratonie Nordic Walking w kategorii 60+. Zawody odbyły się 12 maja w Grodnie na Białorusi. Miesiąc temu bełchatowianin podczas V Mistrzostw Polski zajął drugie miejsce. Udział w tych zawodach odbył się pod patronatem starosty bełchatowskiego.
rajdy glowne
Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie oraz Załoga Rowerowa „Zgrzyt” kontynuują ubiegłoroczny cykl wypraw rowerowych, w których bezpłatnie mogą brać udział mieszkańcy naszego powiatu. Pierwszy rajd, "na rozruszanie" odbył się w sobotę, 12 maja. Pojechało w nim ponad 120 osób.
glowne kultura dostępna
Zapraszamy na Kulturę Dostępną w kinie Helios Bełchatów. Tylko polskie seanse o godzinie 13 i 18 za 10 złotych. 17 maja reżyserski debiut Pawła Maślony pt. "Atak paniki".
Tytułowe hasło promuje akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. „Komórkomania”, bo tak nazwana jest ta akcja, zostanie przeprowadzona 18 maja przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie.
GKS_GKS_fb_PGE
Rozgrywki 2 ligi wchodzą w decydującą fazę a przed drużyną PGE GKS Bełchatów być może najważniejszy tydzień w sezonie. Po słabszych występach giekaesiacy sami się zaplatali w walkę o utrzymanie i każdy punkt będzie na wagę złota.
transplantacja
Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji przy współpracy z Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie oraz Klubem Sportowym „Spartakus” zapraszają na XIII Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. Wydarzenie objął patronatem honorowym Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
główne
Trzy języki do komunikacji, taniec i śpiew, sportowa rywalizacja i gotowanie, zwiedzanie i podziwianie, a na koniec łzy wzruszenia z powodu rozstania towarzyszyły uczniom, którzy pojechali do Bawarii w ramach wymiany młodzieży, organizowanej przez bełchatowskie starostwo i niemieckiego partnera – powiat Berchtesgaden. Dwudziestu naszych uczniów zamieszkało przez kilka majowych dni w niemieckich rodzinach. We wrześniu odwdzięczą się swoim bawarskim rówieśnikom gościną w polskich domach.