Piątek 26 kwietnia 2024

Aktualności

Omdlenie na ulicy, złamanie otwarte kości, padaczka, reanimacja niemowlaka – z takimi przypadkami musieli poradzić sobie młodzi ludzie, uczestnicy zawodów udzielania pierwszej pomocy. Bełchatowski PCK zorganizował je po raz 26.
Grzegorz Gronek, absolwent Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie został laureatem III miejsca w ogólnopolskim konkursie dla szkół technicznych „Technik – Absolwent 2015”. Jego specjalnością jest informatyka.
Do 15 maja tegoroczni absolwenci gimnazjów mają czas na decyzję o dalszej edukacji. Szkoły ponadgimnazjalne zabiegają o nowych uczniow do ostatniej chwili. Dla przykładu, ZSP nr 4 zachęcał festiwalem pokazów, m.in. tanecznym i kulinarnym.
40-lecie powstania obchodziło bełchatowskie koło Polskiego Związku Niewidomych. Jubileusz był okazją do wyróżnienia „Przyjaciół niewidomych”, wśród których znalazł się także starosta Waldemar Wyczachowski, patron honorowy uroczystości. Starosta ufundował w prezencie tzw. czytaki
Patriotyczną uroczystością, nabożeństwem w intencji Ojczyzny i zawodami sportowymi uczcimy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy i przedstawiciele władz spotkają się na placu przed kościołem na os. Dolnośląskim o godz. 11.30.
Ponad osiemset uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez samorząd powiatu, przystąpi w tym roku do matury. 29 kwietnia odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Współpraca z przedsiębiorcami, tworzenie inkubatorów i stref ekonomicznych, kształcenie kadr dla odnawialnych źródeł energii – to zasadnicze kierunki działań zapisane w strategii dla powiatu. Podczas XVIII sesji radni zajęli się także m.in. pomocą dla osób niepełnosprawnych, spółkami powiatu i bezpieczeństwem sanitarnym.
Uczniowie 3 klas podstawówek z siedmiu szkół zmagali się w konkursie wiedzy ekologicznej, przyrodniczej i historycznej o Bełchatowie. Jednym z zadań było namalowanie miejsca do wypoczynku. Nagrody ufundowalo starostwo.
Sześć osób, które nie pozwoliły kontynuować jazdy pijanym kierowcom, zostało uhonorowanych przez komendanta policji i starostę bełchatowskiego listami gratulacyjnymi. Bohaterowie opowiedzieli swoje historie podczas spotkania w starostwie.
29-04-2016

Badania na zdrowie

Bełchatowskie starostwo rusza z drugą edycją bezpłatnego programu profilaktycznego dla mężczyzn. Program profilaktyki raka gruczołu krokowego przewiduje objęcie w bieżącym roku badaniami około 1000 mężczyzn w grupie wiekowej od 50 do 75 roku życia. Urząd wybrał placówkę, która w tym roku będzie realizować badania i tak jak w roku ubiegłym będzie to Mega-Med.